2017. gadu noslēdzam ar uzvaru

“Jelgava” savā laukumā noturēja minimālu uzvaru ar 1:0 un ceļazīmi uz Eiropas līgu uzdāvināja “Ventspilij” un “Riga”. Izšķirošos vārtus guva Kevins Kaubers.

Laika apstākļi un sadangātais laukums liedza komandām demonstrēt skatāmu un kombinacionālu futbolu, un Zemgales Olimpiskajā centrā vairāk bija cīņas un spēles pa gaisu, kas par labu nāca jelgavniekiem. Par spīti RFS lielākai bumbas kontrolei tieši “Jelgavas” daži uzbrukumi izrādījās asāki – bīstama piespēle gar vārtiem spēles sākumā, kā arī Kiriļina sitiens pāri mērķim pirmā puslaika beigās -, kamēr RFS atbildēja ar Uldriķa sitienu ar galvu – glāba Kaspars Ikstens. Puslaika izskaņā diemžēl piespiedu kārtā tika nomainīts savainotais “Jelgavas” kapteinis un Latvijas izlases aizsargs Gints Freimanis.

Neskatoties uz situāciju tabulā, otro puslaiku daudz aktīvāk uzsāka “Jelgava”. Ja 53. minūtē RFS divreiz izdzīvoja, tad nākamajā minūtē gan pelnīti ielaida vārtus. Soda laukumā vienatnē ielauzās Kevins Kaubers, kurš centās piespēlēt Artim Jaudzemam, Kaspars Dubra šo piespēli bloķēja, taču bumba atleca pie igauņu uzbrucēja, kurš kritienā trāpīja tukšos vārtos (1:0). 62. minūtē pirmais cerīgais uzbrukums otrajā puslaikā bija arī rīdziniekiem, bet Aleksejs Višņakovs no soda laukuma līnijas sita krietni pāri vārtiem. Vēl desmit minūtes vēlāk pēc Šadčina centrējuma ar galvu sita uz maiņu iznākušais Leonīds Koveļs, bet bumba lidoja virsū Ikstenam. Jūrmalas “Spartakam” beigās izraujot uzvaru Ventspilī, RFS Eirokausiem būtu pieticis pat ar neizšķirtu, taču bāls sniegums izšķirošajā spēlē atmeta rīdziniekus uz piekto vietu tabulā.

“Jelgava” – RFS 1:0 (0:0)
Vārti: Kaubers 54′
Brīdinājumi: Bakmazs, Kļuškins, Flaksis, Minkevičs – Uldriķis, Isajevs
Jelgava: Ikstens, Redjko, Bakmazs, Freimanis (Dresmanis 45’+1), Kiriļins (Perepļotkins 64′), Flaksis (Minkevičs 79′), Kaubers, Jaudzems, Klimaševičs, Kļuškins, Rafaļskis
RFS: Māliņš, E. Višņakovs (Koveļs 59′), Uldriķis, Savaļnieks (Ulimbaševs 46′), Savičs, Šergelašvili, Sorokins, Šadčins (Dimitrovs 79′), Isajevs, Dubra, A. Višņakovs
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

Avots: Sportacentrs.com