2021. gadā bez Virslīgas

Futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda nepiedalīsies 2021. gada Latvijas futbola Virslīgas sezonā.

Pēc vienpadsmit gadiem pašmāju futbola elitē FK “Jelgava” profesionālā komanda vismaz uz brīdi beidz savu pastāvēšanu. Klubs nav iesniedzis Virslīgas licencēšanai nepieciešamos dokumentus, tādējādi atsakoties no dalības valsts spēcīgākajā čempionātā. Līdz pēdējam brīdim pastāvēja iespēja, ka komandai parādīsies investors [jaunais lielais sponsors], taču cerības nepiepildījās un nu pilsēta palikusi bez profesionālās futbola komandas.

Tomēr absolūti nav patiess apgalvojums, ka futbols Zemgales lielākajā pilsētā ir miris. Futbola skolas “Jelgava” paspārnē paliek 2018. gadā atklātā FK “Jelgava” sporta bāzē ar diviem pilna izmēra augstākās kvalitātes laukumiem. FS “Jelgava” arī šogad būs pārstāvēta visos Latvijas Jaunatnes sacensību vecumos un tajā šobrīd ar futbolu nodarbojas ap 550 jauno futbolistu, ar kuriem darbu turpinās kluba treneri.

Pērn 2. līgā uzvarējusī apvienotā “Albatroz” SC/FS “Jelgava” komanda piedalīsies Latvijas futbola 1. līgā un savas mājas spēles aizvadīs Jelgavā. Jelgavas futbols 1. līgā atgriezīsies pēc astoņu gadu pārtraukuma [2013. gada sezonā tur spēlēja FK “Jelgava” dublieri]. 1. līgā uz stažēšanās līgumu pamata spēlēs vairāki FS “Jelgava” audzēkņi.

FK “Jelgava” futbolisti vienpadsmit gados elitē pratuši izcīnīt Virslīgas sudraba un bronzas medaļas, kā arī četras reizes pacelt virs galvām Latvijas kausa trofeju. Eirokausos Jelgavas futbola komanda, pateicoties arī kaislīgam līdzjutēju atbalstam, pratusi izslēgt spēcīgas vienības no Bulgārijas, Islandes un Slovākijas.

2021. gadā profesionālais futbols Jelgavā ņem pauzi, taču darbs futbola laukumos, treniņu zālēs un visās citās sportam piemērotajās vietās turpināsies, lai pavisam drīz visiem futbola faniem atkal būtu iespēja vērot Virslīgu Jelgavā.