“Jelgava” Piņķos sarīko futbola karnevālu

Otro apli jelgavnieki sāk ar iespaidīju uzvaru pār Virslīgas jaunpienācēju.

Piektdien “Jelgava” aizvadīja līdz šim labāko savu spēli sezonā. Pēc spēles komandas galvenais treneris Aleksandrs Kurtejans sacīja, ka laukumā izdevās gandrīz viss, kas tika plānots pirms mača. Tikmēr “Babītes” treneris Mihails Miholaps atzina, ka viņa komandai neizdevās tikt galā ar jelgavnieku bīstamāko ieroci – standartiem.

Salīdzinot ar spēli pret RFS Kurtejans veica divas izmaiņas sākumsastāvā – Oskara Deaka vietā atgriezās komandas kapteinis Gints Freimanis, bet balsta zonā atkal spēlēja Maksims Rafaļskis, malā paliekot Artis Jaudzemam. Pirmais puslaiks abām komandām sanāca visnotaļ nervozs. Mājinieku aizsardzība labi tika galā ar jelgavnieku uzbrukumiem, gandrīz neļaujot mūsu komandas spēlētājiem tikt vārtu tuvumā. Tomēr spēles 16.minūtē kļūdu pieļāva Elvis Studāns, kurš nespēja izrādīt pretestību Evaldam Razulim savā soda laukumā – lietuvietis atbrīvojas no aizsarga un ar vārtu guvumu noslēdza lielisko Andreja Perepļotkina centrējumu. Tāpat no spēles pirmajām 45 minūtēm var atcerēties labus tālsitienus Perepļotkina un Dmitrija Klimaševiča izpildījumā.

Spēles otrajā nogrieznī laukumā atradās tikai viena komanda. Pēcspēles intervijā Mārcis Ošs atzina, ka atbildību par “Jelgavas” panākumu nedaudz ir jāuzņemas arī laikapstākļiem un Piņķu stadiona īpatnībām, kur vēja brāzmas jūtas jo īpaši. Laika posmā no 58. līdz 72. minūtei mājinieku vārtos ielidoja četras bumbas, taču varēja būt vēl vairāk – daudz glāba mūsu bijušā vārtsargu trenera Andreja Piedela padotais Vjačeslavs Kudrjavcevs. Jelgavas vārtu guvumu festivālu uzsāka un nobeidza Mārcis Ošs, divreiz noslēdzot partneru Rafaela Ledesmas un Andreja Perepļotkina centrējumus no kreisā stūra karodziņa. Vēlāk Mārcis varēja gūt arī savus trešos vārtus spēlē, kas ļautu viņam vienpersonīgi kļūt par līgas labāko vārtu guvēju [tagad Ošam ir pieci gūti vārti. Tikpat ir Jevgeņijam Kozlovam no “Spartaka” un Tosinam Aijegunam no “Ventspils”]. Nav slikti priekš centra aizsarga?

Tāpat rezultatīvs bija Jelgavas futbola leģenda Oļegs Malašenoks, kurš pērn Virslīgā palika “sausā”. Oļegam arī balva par spēles skaistākajiem vārtiem – padevies izcils sitiens vienā pieskārienā pēc Ledesmas precīzas piespēles, kas brazīlietim bija jau piektā šosezon. Bez vārtiem laukumu nepameta ar Gļebs Kļuškins, kurš pārliecinoši realizēja sevis nopelnīto vienpadsmit metru soda sitienu.

Nākamā pietura mūsu futbolistiem maija izbraukuma tūrē būs Liepājā. Šosezon “Jelgavai” četras uzvaras izbraukumā no četrām. Liepājas grupai “Musiqq” ir dziesma “No Desmit – Desmit”. Vēl ir kur tiekties!

“Babīte/Dinamo” – ”Jelgava” 0:5 (0:1)
Vārti: Razulis ‘16, Ošs ’58 ‘72, Malašenoks ‘66, Kļuškins ‘70
Brīdinājumi: Kārkliņš, Rimkuss, Dresmanis – Rafaļskis, Ledesma, Klimaševičs, Perepļotkins
Skatītāji: 116
Babīte/Dinamo: Kudrjavcevs – Rimkuss, Studāns, Kuzmins, Baikovs – Saveļjevs, Grjaznovs – Kārkliņš, Suškins, Dresmanis (Hohlovs ’68) – Apiņš
Jelgava: Ikstens – Klimaševičs, Ošs, Redjko, Freimanis – Rafaļskis, Kļuškins (Jaudzems ’73) – Grigarāvičs, Ledesma (Kaubers `), Perepļotkins – Razulis (Malašenoks `62).

Spēles apskats
Pēcspēles preses konference (krievu val.)