No sāna iemetiena vārtos? Elementāri!

10. kārtas spēlē futbola klubs «Jelgava» ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja FK «Ventspils» futbolistus. Vienīgos vārtus jelgavnieki guva pēc sava rezultatīvākā spēlētāja – aizsarga Mārča Oša izpildīta sānu iemetiena, kas izrādījās negaidīts ventspilnieku vārtsargam Maksimam Uvarenko.

Jelgavas pilsētas svētku ietvaros notikušais mačs bija īpašs – abas komandas laukumā devās nevis pie ierastās grupas «Prāta vētra» dziesmas «Četri krasti», bet gan jaunās «Gapoljeri» kluba himnas – «Aļņa sirds». Drošsirdība un neatlaidība noteikti bija tās īpašības, kuras «Jelgavas» futbolistiem bija jāpierāda, jo komandas soliņš ar katru dienu paliek arvien īsāks. Savainotajiem Artim Lazdiņam, Alanam Siņelņikovam pievienojušies arī visi uzbrucēji – Oļegs Malašenoks un Ēvalds Razulis, kā arī komandas kapteinis – Gints Freimanis. Tas vien nozīmēja, ka jelgavnieku rindās otro maču sākumsastāvā uzsāka jaunais aizsargs Oskars Deaks.

Nav noslēpums, ka šajā sezonā «Jelgavai» ar futbola spēlēšanu nevedas; to ir atzinuši gan Latvijas futbola eksperti, gan paši futbolisti. Lai vai kā, tomēr iekrātie punkti Virslīgā tomēr joprojām ļauj jelgavniekus uzskatīt par pamatotiem pretendentiem uz medaļām. Arī ventspilnieki šajā mačā nespīdēja ar radošumu uzbrukumā – abas komandas ļoti reti spēja tikt pie sitieniem. Mača 18. minūtē pirmo sitienu pa Kaspara Ikstena sargātajiem vārtiem izdarīja Eduards Tīdenbergs, taču tas nebija precīzs, savukārt 23. minūtē traģikomiska epizode bija jau pretējā laukuma pusē, kad, cīnoties par bumbu, vārtu stabā ar galvu ietriecās jelgavnieku uzbrucējs Kevins Kaubers. Pēc brīža viņa vietā laukumā devās Mindaugs Grigarāvičs. Arī vienīgie vārti pirmajā puslaikā tika gūti komiskā veidā – sāna tālu raidīja Mārcis Ošs, līdz bumbai neaizsniedzās gan Valērijs Redjko, gan «Ventspils» aizsargi, un tā iespurdza tieši starp kājām ventspilnieku vārtsargam – tieši vārtos.

Arī pēc puslaika pārtraukuma nedaudz vairāk ar bumbu darbojās kurzemnieki, taču viņu uzbrukumos trūka gan meistarības, gan vēl virkne laba futbola spēlēšanai nepieciešamās iemaņas. Jelgavnieki šajā ziņā arī nepārsteidza – spēlēja droši aizsardzībā, bet uzbrukumā centās izmantot jau labi zināmos ieročus – Oša tālos auta metienus un Rafaela Ledesmas individuālās spējas momentu radīšanā. 78. minūtē gan rezultāts varēja kļūt neizšķirts, kad viesi ātrā pretuzbrukumā bija tikuši līdz jelgavnieku soda laukumam, taču Tosins Aiguns nespēja bumbu raidīt vārtu rāmī. Spēle noslēdzās ar minimālu jelgavnieku pārsvaru.

FK «Jelgava» – FK «Ventspils» 1:0 (1:0)

Vārti: Uvarenko (s.v.) 43′

Brīdinājumi: Koļesovs, Uvarenko, Žuļevs

FK «Jelgava»: Ikstens, Deaks (91’ Minkevičs), Redjko (K), Ošs, Perepļotkins, Klimašēvičs, Bakmazs, Rafaļskis, Jaudzems (88’ Kiriļins), Ledesma, Kaubers (24’ Grigarāvičs)

Avots: “Jelgavas vēstnesis”