Eiropas līga! Viss ir iespējams!

Lielā diena ir klāt! UEFA Eiropas līga atkal apciemo Jelgavu. 18:30 uzņemsim ungāru “Ferencvaros”, kam pirmajā mačā zaudēts ar 0:2, taču tas nenozīmē, ka uzvarēt divu spēļu summā vairs nav iespējams!

Mājas sienas allaž ir palīdzējušas jelgavniekiem svinēt panākumus Eiropas sacensībās. Līdz šim septiņās mājas spēlēs ir piedzīvots tikai viens zaudējums (2015. gadā pret “Rosenborg”), kamēr “Molde”, “Rabotnicki” un Bratislavas “Slovan” no Latvijas atveda zaudējumus. Pērn komanda no citas pilsētas, ko caurvij varenā Donavas upe, Jelgavā tika uzveikta ar 3:0. Šāds rezultāts šodien ievestu “Jelgavu” 2. kvalifikācijas kārtā.

Dienu pirms spēles Jelgavā lija. Lietu sola arī šodien, taču spēles laikā sinoptiķi gaida saulīti. Lietus treniņā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Budapeštā, piedalījās Reinis Flaksis (ar komandu trenējas nedēļu) un jaunpienācējs Verners Apiņš, kurš jau labu laiku trenējas ar mūsu komandu un nu jau kļuvis par neatņemamu kolektīva sastāvdaļu. Treniņā bija arī kapteinis Gints Freimanis. Tiesa, atrodoties uz rezervistu soliņa, blakus stāvot kruķiem… Gintu spēlējot neredzēsim aptuveni mēnesi.

Aleksandrs Kurtejans, FK “Jelgava” galvenais treneris: “Esmu pārliecināts, ka komanda ir noticējusi saviem spēkiem. Ir noticējusi, ka “Ferencvaros” nav nekas briesmīgs. Tā ir laba, kvalitatīva un organizēta komanda. Jebkurā gadījumā ar viņiem var spēlēt. Mums bija neslikti momenti, kurus principā varēja izmantot. Pietrūka agresijas priekšējā līnijā, ko centīsimies izlabot atbildes spēlē. Meklēsim laimi pie pretinieku vārtiem!

Galvenais uzdevums ir uzvarēt. Jānospēlē tikpat organizēti un kompakti, kā tas bija pirmajā spēlē. “Ferencvaros” ir pazīstams ar ātru spēli, ātrām piespēlēm. Nekas pārdabisks tur nav. Tomasa Dolla [pretinieku galvenā trenera – aut.] loģika ir saprotama. Viņam, esot vēl futbolistam, patika īsas un vidēji garas piespēles. Spēlētāju komplektācijas atbilsts viņa futbola filozofijai. Viņi spēlē ātri, izpildot ātras piespēles cauri aizsargiem. Pirmajā spēlē mums puslīdz izdevās neitralizēt viņu spēli. Viņiem nepatīk spēlēt caur flangiem. Tāpēc arī atbildes spēlē pamatuzdevums būs neļaut viņiem spēlēt savu spēli.”

Biļetes iepriekšpārdošanā drošības apsvērumu dēļ netiks pārdotas un tās sāks tirgot 6.jūlijā plkst. 16.30 (2 stundas pirms spēles sākuma) Zemgales olimpiskajā centrā (kases atradīsies iekštelpās blakus kafejnīcai). Iesakām ierasties stadionā jau laicīgi, lai lieki nepalielinātu sev un apkārtējiem stresa līmeni un neradītu lieku burzmu. Biļetes cena būs 8€; uzrādot karti “Mana Jelgava” 4€; bērniem no 7 līdz 14 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem : 2€.