Svētdien plkst. 13.00 Jelgavā pret RFS

SynotTip futbola Virslīgas 24. kārtas spēlē futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda Zemgales Olimpiskā centra stadionā uzņems šobrīd 3. pozīcijā esošo RFS vienību. Mača sākums plkst. 13:00

Iepriekšējā mačā pret “Ventspili” kārtējo brīdinājumu saņēma lietuviešu aizsargs Sigits Olberkis, kuram diskvalifikācijas dēļ dalība tuvākajā spēlē ir liegta. Tāpat mačā pret RFS laukumā neredzēsim Rīgas klubam piederošos Daniilu Ulimbaševu un Daniilu Hvoiņicki. Jāmin, ka Hvoiņickis ir viens no četriem kluba spēlētājiem, kurš izpelnījās izsaukuma Latvijas U21 izlasē. Kopā ar 1998. gadā dzimušo uzbrucēju Daiņa Kazakeviča un Sergeja Golubeva vadītajai komandai nākamnedēļ pievienosies Vladislavs Krušatins, Antons Krušatins un Marks Kurtišs.

Pirms gaidāmās spēles no dublieru komandas izsaukts Jēkabs Šteinburgs. 1999. gadā dzimušajam aizsargam šosezon 16 spēles un trīs gūtie vārti Virslīgas dublieru čempionātā. Zīmīgi, ka dažas stundas pēc Virslīgas komandu dueļa savā starpā tiksies RFS un “Jelgavas” dublieri. RFS šonedēļ garantējuši 1. vietu čempionātā, kamēr jelgavniekiem atlikušas vien teorētiskas izredzes trešo sezonu pēc kārtas tikt pie medaļām.

Pretinieks

RFS mēneša laikā paguva šķirties no līderpozīcijas turnīra tabulā un piedzīvot neveiksmi Latvijas kausa pusfinālā. Rīdzinieki ir zaudējuši piecās no sešām pēdējām spēlēm, noslīdot uz 3. vietu ar perspektīvām krist vēl zemāk. Nesekmīgos RFS rezultātus pārsvarā saista ar uzbrukuma līnijas nespēju realizēt savus momentus. Pēdējās spēlēs komandas treneris Valdas Dambrausks sākumsastāvā sūtījis piecus uzbrucējus no piecām dažādām valstīm. Aktuāls jautājums, kurš būs uzbrukumā svētdienas mačā. Jāmin, ka piedzīvojot vairākus zaudējumus pēc kārtas, Rīgas klubs aktualizējis tiesāšanas kvalitātes problēmu, vairākkārt publiski kritizējot šī aroda pārstāvjus.

Savstarpējas spēles

RFS ir viena no komandām, ko šosezon jelgavniekiem nav izdevies sarūgtināt. Trīs spēles Virslīgas ietvaros noslēdzās ar sausām rīdzinieku uzvarām. Pirmajā aplī pašu neizmantotas iespējas un neuzmanība pie standartiem noveda pie nepatīkama 0:3. Pēc tam ZOC stadionā nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 0:2. Jāmin, ka pēc šīs spēles no amata tika atbrīvots krievu treneris Raviļs Sabitovs. Visbeidzot, trešajā aplī jau Mariana Pahara vadībā jelgavnieki aizvadīja cienīgu spēli, piekāpjoties RFS ar 0:1. Kopējā savstarpējo spēļu bilance šobrīd par labu RFS – sešas uzvaras pie trim zaudējumiem. Taču jāatzīmē, ka savā laukumā “Jelgava” rīdziniekiem zaudējusi tikai reizi.

Mājas spēle

Vēl tikai divas reizes šosezon “Jelgava” spēlēs savā laukumā. Nedrīkst laist garām iespējas redzēt labu futbolu Zemgales sirdī. Jāmin, ka gaidāmais mačs būs ar nelielu Eirokausu piegaršu. Jā, “Jelgavai” ir zudušas izredzes kvalificēties nākamās sezonas Eiropas sacensībām, taču tas nenozīmē, ka ZOC nenotiks starptautiskas spēles. Notiks un notiek! Uzreiz pēc Virslīgas mača klātesošie aicināti doties uz sporta spēļu zāli, kur šonedēļ risinās UEFA telpu futbola Čempionu līgas pamatkārtas sacensības.