Aivars Emsis debitē rezultatīvi

Piektdien futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda aizvadīja vēl pārbaudes vienu spēli, gatavojoties 2019. gada Virslīgas sezonai. Rīgā jelgavnieki cīnījās neizšķirti ar Lietuvas augstākās līgas vienību “Panevėžys”.

Starta vienpadsmitniekā devās divi futbolisti, ar kuriem Zemgales klubs šonedēļ vienojās par turpmāko sadarbību. Uzbrukuma līnijā spēlēja pašmāju spēlētājs Vsevolods Čamkins. 24 gadus vecais futbolists pirms trīs sezonām aizvadīja dažas spēles Virslīgā FK RFS komandas sastāvā, bet vēlāk izmēģināja savus spēkus Spānijas zemākajās līgās. Vēl jāatzīmē, ka 2017. gadā uzbrūkošais pussargs pārstāvēja Latvijas minifutbola izlasi.

Tāpat pārbaudi klubā izturēja 1997. gadā dzimušais gruzīns Irakli Bidzinašvili. Līdz šim pussargs spēlēja “Saburtalo” komandā, bet pērnā gada rudeni aizvadījis Armēnijas “Artsakh” klubā.

Otrajā puslaikā laukumā devās Eduarda Emša jaunākais brālis Aivars, kurš spēlēja izvirzītā uzbrucēja pozīcijā. Iepriekš 20 gadus vecais futbolists pārstāvēja FK “Metta”/LU un JDFS “Alberts” komandās.

Starta sastāvs: Māliņš – Rode, Rašo, Osipovs, Šarifi, Lazdiņš, Eisdens, Ivanovs, Čamkins, Bidzinašvili, Pārbaudāmais spēlētājs [Horvātija]
Uz maiņu nāca: Kurakins – A. Emsis, Salmiņš, Panteli, Lukava, Krušatins, Redjko, Hvoiņickis, Fernandess, Minkevičs, Vorobjovs

Mača sākumā Panevēžas futbolisti izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus, liekot pastrādāt Germanam Māliņam. Izturot sākuma spiedienu, jelgavnieki pārņēma iniciatīvu un vairākas reizes paši bija tuvu vārtu guvumam. Labas iespējas neizmantoja Ņikita Ivanovs, Jaels Eisdens un Bidzinašvili.

Bijušā “Jelgavas” trenera Aleksandra Kurtijana vadītā Panevēžas komanda spēlēja agresīvi un pirmajā puslaikā sakrāja trīs dzeltenās un vienu sarkano kartīti. Vienā no sadursmēm cita malējais aizsargs Naims Šarifi, kurš nebija spējīgs turpināt spēli.

Pēc pārtraukuma Marians Pahars veica pārkārtojumus priekšējā līnijā, laukumā sūtot Aivaru Emsi, Guramu Lukavu un Stilianosu Panteli. Emša un Lukavas sadarbība atnesa “Jelgavai” pirmo vārtu guvumu šajā spēlē. Gruzīna centrējums un latviešu uzbrucēja precīzs sitiens = 1:0. Spēles 60. minūtē Panevēža prata panākt izlīdzinājumu, gūstot vārtus pēc stūra sitiena izspēles. Atlikušajā pusstundā abas komandas veica n-tās maiņas, tomēr svaigie spēlētāji mainīt rezultātu nepaspēja.