Apļa noslēgumā pret “Liepāju”

Trešdien, 22. jūlijā FK “Jelgava” savā laukumā uzņems sezonu vāji sākušo “Liepāju”. Mača sākums plkst. 19:00.

Virslīgas čempionāta tabulā aļņi atrodas 6. vieta, par diviem punktiem apsteidzot priekšpēdējā vietā esošo “Liepāju”. Tuvākais mačs būs svarīgs abām vienībām, jo uzvara ļaus iegūt vairākas pozīcijas tabulā un iegūt papildus pārliecību, sākoties čempionāta otrajam aplim.

Tuvākajā spēlē jelgavnieki varēs rēķināties ar komandas jaunpienācēja Jentla de Bātsa palīdzību uzbrukumā. Jāatgādina, ka Zemgales kluba rindas pametis centra aizsargs Daniels Balodis, kurš šosezon piecos mačos devās FK “Jelgava” pamatsastāvā, bet vēl divreiz nāca uz maiņu.

Pretinieks

Pēc divām uzvarām čempionāta ievadā liepājnieki piecos mačos tikuši tikai pie viena punkta. Turnīra tabulā Kurzemes vienība atkritusi uz priekšpēdējo devīto vietu, kas noteikti nav tas, ko pirms sezonas gaidīja FK “Liepāja” atbalstītāji. Kļūdas aizsardzībā, inerce uzbrukumā un kaudze diskvalifikāciju (pret “Jelgavu” nevarēs spēlēt Keitā, Kristians Torress un Artūrs Karašausks) novedušas 2015. gada čempionus pamatīgā bedrē.

Sākoties pāreju periodam, “Liepāja” piesaistījusi divus futbolistus no Baltkrievijas čempionāta, taču nav zināms, vai viņi būs palīgi jau tuvākajā spēlē. Līdera lomu baltkrieva Dmitrija Mološa vadītajā vienībā jāuzņemas Mārtiņa Ķiguram, Amansiu Fortišam un balsta pussargam Jahaijam, kurš guva vārtus iepriekšējā liepājnieku mačā. Savukārt aizsardzībā kārtību cenšas savest pieredzējušie Deniss Ivanovs, Vadims Žuļevs un Vladislavs Gabovs.

Savstarpējās spēles

Neraugoties uz to, ka pagājušās sezonas beigās “Liepāju” un “Jelgavu” tabulā šķīra viens punkts, savstarpējās spēlēs ievērojams pārsvars piederēja liepājniekiem. Kurzemes futbolisti izcīnīja uzvaras trīs spēlēs no četrām, bet vēl viens mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Savu līdz šim pēdējo uzvaru pār “Liepāju” aļņi izcīnījuši 2017. gada 25. septembrī, kad pie komandas stūres bija krievu treneris Raviļs Sabitovs. Tikmēr kopš pēdējās uzvaras savā laukumā pagājuši gandrīz četri gadi – 2016. gada 8. augustā ļoti skatāmā spēlē “Jelgava” izrādījās pārāka ar 3:2.

Mājas spēle

Latvijas futbols sekmīgi pārvarējis pēc federācijas kongresa radušos COVID-19 krīzi, tāpēc Virslīgas 9. kārtas spēlēs tiek atcelti atsevišķi ierobežojumi attiecībā uz apmeklētājiem. Trešdienas mača apmeklētājiem nav jāreģistrējas pie stadiona ieejas un jāatstāj savi dati. Tribīnēs varēs atrasties līdz 300 cilvēkiem, kuriem gan būs jāsaglabā piesardzība un jāievēro distancēšanas prasības.

Biļetes uz spēli pret FK “Liepāja” varēs iegādāties stadiona kasēs stundu līdz mača sākumam. Vienas biļetes cena – 3 eiro.