Apli noslēgsim Kauguros pret RFS

8.maija vakarā futbola klubs “Jelgava” aizvadīs kārtējo spēli SynotTip futbola Virslīgas čempionātā – šoreiz pretī galvaspilsētas RFS vienība.

Izcīnot trīs uzvaras sešās spēles FK “Jelgava” sagaida 1.apļa pēdējo spēli atrodoties 5.vietā turnīra tabulā. Pretiniekiem analoģiskajā laika periodā izdevās tikt pie septiņiem punktiem, kas pavisam nesakrīt ar RFS kluba vadības ambīcijām un mērķiem uz šo sezonu. Abas komandas šosezon tēmē uz trijnieku, bet sapņo tikai un vienīgi par pirmo vietu. Lai nostiprinātu savas pozīcijas turnīra tabulā ir jāizcīna trīs punkti Kauguru vidusskolas laukumā.

Pretinieks

RFS debitēja Virslīgas čempionāta 2016.gadā tieši pret “Jelgavu”. Toreiz komanda, kura vien pēdējā brīdī tika pie iespējas startēt Virslīgā “Skonto” izslēgšanas dēļ, piedzīvoja sagrāvi Olainē. Interesanti, ka tas ir vienīgais lielais [ar četru vai vairāk vārtu starpību] zaudējums RFS pastāvēšanas vēsturē. Gada laikā Rīgas komandā ir notikušas vairākas sastāva izmaņas – pieredzējušiem Igoram Kozlovam, Germanam Māliņam un Aleksejam Višņakovam pievienojās Aleksandrs Fertovs, Roberts Savaļnieks, Renārs Rode, Aleksandrs Solovjovs, kā arī daži viesspēlētāji. Taču galvenais bieds visiem pretiniekiem ir talantīgais Roberts Uldriķis, kurš pagaidām gūst visus galvaspilsētas komandas vārtus.

Savstarpējās spēles

Virslīgas čempionāta ietvaros jelgavnieki tikušies ar RFS četras reizes. Zīmīgi, ka allaž šajos mačos pārāki bija laukuma saimnieki – “Jelgavai” uzvaras Olaines stadionā [4:0] un ZOC stadionā [2:0], kamēr RFS kontā divi minimāli panākumi “Arkādijas” stadionā [1:0].
• 12.03.16 “Jelgava” – RFS 4:0 (1:0). Vārti: Savčenkovs ‘4, Lazdiņš ’51, Siličs ’64, Kaubers ‘74
• 14.05.16 RFS – “Jelgava” 1:0 (1:0). Vārti: Jurkovskis ‘7
• 25.07.16 “Jelgava” – RFS 2:0 (1:0). Vārti: Diallo ’28, Osipovs ‘84
• 16.09.16 RFS – “Jelgava” 1:0 (0:0). Vārti: Kozlovs ‘63

Izbraukums

Pēc mēneša pārtraukuma Jelgavas meistarkomanda spēlēs 2011.gadā atklātajā Kauguru vidusskolas stadionā. Pēdējā spēlē Kauguros, kas risinājās Latvijas kausa ietvaros, tika piedzīvots minimāls zaudējums pret pērnā gada čempioni “Spartaku”. Stadiona ietilpība ir ap 500 skatītāju vietām, kurās ietilpst mājinieku un viesu komandu fanu sektori. Nokļūt līdz Kauguru vidusskolai no Jelgavas var ar diviem elektrovilcieniem – vispirms brauc līdz Torņakalna stacijai, no kuras plkst. 15:27 un 16:01 dosies vilciens Slokas stacijas virzienā, kas atrodas 15-20 minūšu pastaigā no stadiona.