Atcelt rīdzinieku svinības

Trešdienas pēcpusdienā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs Virslīgas 28. kārtas pārcelto spēli pret čempionāta līdervienību “Riga” FC. Spēles sākums Zemgales Olimpiskajā centrā plkst. 15:00.

Sākotnēji šim mačam bija jānotiek 31. augustā, taču “Riga” panākumi UEFA Eiropas līgā lika tikšanos ar jelgavniekiem pārcelt uz vēlāku laiku. Interesanti, ka “Riga” tikšana Eiropas līgas grupu turnīrā [rīdzinieki atradās viena vārtu guvuma attālumā no vēsturiskā sasnieguma] nozīmētu spēles pārcelšanu uz vēl vēlāku laiku.

Šosezon ceturtā tikšanās reize starp jelgavniekiem un rīdziniekiem notiks sestdien gaidāmā Latvijas kausa fināla ēnā. Oktobrī Oļega Kubareva vadītā “Jelgavas” komanda nopietni gatavojās sezonas svarīgākajai spēlei. Aļņi aizvadīja pārbaudes spēli ar spēcīgo Krievijas Premjerlīgas vienību “Arsenal”, izcīnot skaļu uzvaru ar 2:1. Ja neskaita spēlētājus, kuri smagu savainojumu dēļ izkrita no ierindas uz ilgāku laiku, visi “Jelgavas” spēki ir kaujas gatavībā atcelt “Riga” un vēlāk arī RFS svinības Zemgales Olimpiskā centra stadionā.

Jā, šodienas uzvaras gadījumā “Riga” nodrošinās sev otro Virslīgas titulu pēc kārtas. Rīdziniekiem bija lieliska izdevība to izdarīt jau sestdien Ventspilī, taču galotnē tika piedzīvots zaudējums un iespēja tika palaista garām. Līdz ar to uz Jelgavu ieradīsies Virslīgas čempionu kauss, konfeti, čempionu mūzika un viss, kas skaļām svinībām pienākas. Taču “Jelgava” darīs visu no sevis atkarīgo, lai Virslīgas čempionu kauss tiktu pasniegts citā pilsētā.

Pretinieks

Čempionu titulu izcīnīšanai “Riga” atlikušajās četrās spēlēs ir jātiek pie diviem punktiem vai arī jācer, ka RFS savās divās pēdējās spēlēs netiks pie uzvarām. Pēc izstāšanās Latvijas kausa pusfinālā rīdzinieki aizvadīja kārtējo treniņnometni Kiprā, kur pārbaudīja potenciālos jaunpienācējus. Rīgas komandai jāpārkāpj astes galam, lai noslēgtu klubam tik sekmīgo 2019. gada sezonu.

Iepriekšējā mačā pret “Ventspili” rīdzinieki spēlēja ar kaujas sastāvu, taču cieta neveiksmi. Komandas rotācijā ir ar 20-22 spēlētājiem, kuri varētu piedalīties čempionāta noslēdzošajās spēlēs. Tāpēc Zemgales kluba treneriem būs ļoti sarežģīti uzminēt, kādu sastāva rotāciju šoreiz izvēlēsies “Riga” galvenais treneris Mihails Koņevs.

Savstarpējās spēles

“Jelgava” ir viena no trim Virslīgas komandām, pret ko “Riga” šosezon ir negatīva bilance. Trīs savstarpējās spēlēs valsts čempioni jelgavnieku vārtos spēja raidīt tikai divas bumbas. Sezonas atklāšanas mačā “Jelgava” Mariana Pahara vadībā piedzīvoja minimālu zaudējumu, lielāko daļu no spēles dominējot bumbas kontrolē. Maijā RTU stadionā komandas spēlēja neizšķirti 1:1, bet jūnijā “Skonto” stadionā Ņikitas Ivanova vārtu guvums pēdējās minūtēs nesa minimālu uzvaru “Jelgavai”.

Mājas spēle

ZOC stadiona nepietiekama apgaismojuma dēļ mačus vēlā rudenī nevar aizvadīt vakara stundās. Tāpēc šoreiz spēles sākums darba dienai nepiemērotā laikā – plkst. 15:00. Šī iemesla dēļ “Jelgavas” klubs šajā mačā neprasīs ieejas maksu par futbola apmeklējumu. Stadionā aicināts ikviens, kam tagad ir brīvlaiks vai atvaļinājums!