Ceturto reizi pret čempioniem

23. septembrī futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda Zemgales Olimpiskā centra stadionā uzņems esošos valsts čempionus Jūrmalas “Spartaka” futbolistus.

Lai gan šis mēnesis jelgavniekiem sākās ar pagalam nesekmīgu izbraukuma spēli pret “Mettu/LU”, 2018. gada septembris Zemgales klubam vērtējams ar plusa zīmi. 11. datumā Zemgales Olimpiskais stadions uzņēma Latvijas un Anglijas U21 izlases, mūsu valstsvienību pārstāvot trim FK “Jelgava” futbolistiem. 15. septembrī jelgavnieki svinēja panākumu vēsturiskajā Virslīgas čempionāta spēlē Staicelē, bet nākamajā dienā Jelgavā svinīgi tika atklāta kluba treniņbāze, kur šonedēļ risinājās Latvijas jaunatnes čempionāta finālturnīrs. Septembris jāturpina pozitīvi un ar smaidu – mačs pret Jūrmalas “Spartaku” kārtējā iespēja likt skaļi runāt par futbolu Jelgavas pilsētā.

Lai arī iepriekšējā kārtā Mariana Pahara vadītā Jelgavas komanda atzīmējās ar četriem gūtiem vārtiem, “Jelgava” joprojām ir Virslīgas čempionāta mazrezultatīvākā vienība. Aļņiem šosezon 17 gūtie vārti, kamēr studentiem un valmieriešiem par vieniem vairāk. Rezultatīvākais komandas futbolists ar četriem gūtiem vārtiem ir Vladislavs Kozlovs, bet pa diviem gūtiem vārtiem ir Mindauga Grigarāviča, Alana Siņeļņikova un Gurama Lukavas kontā, kuram arī 300. “Jelgavas” kluba vārti Latvijas augstākajā līgā. Vēl pa reizei precīzi bijuši jaunieši Andris Krušatins, Marks Kurtišs, Daniils Hvoiņickis un Ivo Minkevičs.

Pretinieks

Jūrmalnieku izredzes otro gadu pēc kārtas nosargāt valsts čempionu tituli ir minimālas. Ja ne nākamajā, tad aiznākamajā kārtā “Spartaks” var zaudēt par teorētiskas izredzes uz 1. vietas izcīnīšanu. Klubā to apzinās – šobrīd mērķis ir izcīnīt Eirokausu ceļazīmi. Iepriekšējā kārtā “Spartaks” tika nobīdīts uz 5. vietu turnīra tabulā, līdz ar to pretinieks būs ļoti motivēts spēlēt uz uzvaru Jelgavā. Jūrmalas klubam svētdienas spēlē nevarēs palīdzēt pieredzējušais aizsargs Pāvels Mihadjuks. Tas nozīmē, ka gaidāmajā mačā savas jaunās komandas sastāvā debiju piedzīvos pieredzējušais lietuvietis Toms Mikucks, bet kādam no Krievijas futbolistiem būs jāpaliek malā leģionāru limita dēļ. Šosezon Jūrmalas “Spartaka” rindas pārstāv Eiropas U17 čempions Aleksandrs Prudņikovs, Maskavas CSKA audzēknis Jevgeņijs Kobzars, Maskavas “Spartak” talants Deniss Davidovs un Latvijā sevi labi pierādījušais Artemijs Maļejevs.

Savstarpējās spēles

Šo sezonu aļņi sāka Olaines stadionā, nervozā spēlē uzveicot jūrmalniekus ar 1:0. Ļoti skaistus vārtus minētajā spēlē guva Vladislavs Kozlovs. Pēcāk sekoja divas spēles Slokas stadionā, kur panākumus izcīnīja divkārtējie valsts čempioni. Ja pirmajā mačā Slokā visu izšķīra vārtsarga Jāņa Krūmiņā neveiksmīgā epizode un pašu nerealizētais 11 metru soda sitiens, tad trešā apļa ievadā jelgavnieki cita pārliecinošu sakāvi ar rezultātu 1:4. Arī toreiz vārtu guvums bijušā “Spartaka” futbolista Vladislava Kozlova kontā.

Mājas spēle

Iespēju klātienē redzēt ar spilgtiem leģionāriem allaž bagāto “Spartaku” ir jāizmanto. Zemgales Olimpiskā stadiona vārti būs vaļā no plkst. 14:00, bet mača sākums precīzi plkst. 15:00. Stadiona teritorijā varēs iegādāties kluba atribūtiku, vaļā būs arī ZOC kafejnīca, kur varēs iekrāt spēkus kvalitatīvam savas komandas atbalstam. Tiekamies!