Cīņa par medaļām!

Svētdien, 25.septembrī “Zemgales olimpiskajā centrā” plkst. 14.00 FK “Jelgava” vs “Riga FC” – viena no 3 šāgada sezonā atlikušajām mājas spēlēm.

Cīņa par medaļām nu ir iegājusi savā izšķirošajā fāzē, tāpēc svarīgs ir katra līdzjutēja atbalsts!!! Par savējiem! Par Jelgavu!

Sākoties sezonai, ”Riga” bija apņēmības pilna cīnīties par vietu nākamā gada Eirokausos. Tagad acīmredzami tas, ka jācīnās par to, lai nebūtu jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu Latvijas čempionāta Virslīgā. Rezultāti nav tādi, kā gaidīts sezonas sākumā. Nav līdzējusi arī vairākkārtēja treneru maiņa. Pēc neveiksmīgā sezonas sākuma trenera darbu zaudēja Kirils Kurbatovs, viņa vietā stājās pazīstamais Krievijas speciālists Dmitrija Homuha, tomēr arī viņam ievērojami komandas spēli uzlabot neizdevās un amatu nācās atstāt. Augustā viņa vietu ieņēma cits Krievijas speciālists Vladimirs Voločeks. Pagaidām klubs ”Riga” vairāk izceļas ar dažādām aktivitātēm pirms spēlēm un to starplaikos, tā popularizējot futbolu Rīgā un cenšoties piesaistīt vairāk skatītāju. Toties pēdējās piecās spēlēs izcīnīta vien viena no retajām uzvarām, divreiz spēlēts neizšķirti un piedzīvoti divi zaudējumi. Ja aizsardzība ar vārtsargu Igoru Ļitovku priekšgalā ar saviem uzdevumiem vēl galā tiek (pēc zaudētajiem vārtiem ”Riga” ir 3. vietā), tad uzbrukumā no komandas varētu vēlēties daudz labāku sniegumu. Labākais vārtu guvējs ”Riga” sastāvā ar 5 precīziem trāpījumiem ir japāņu leģionārs Saito.

Vasaras pāreju periodā komandā tika iesaistīti vairāki jauni futbolisti, no kuriem jāizceļ 31. gadu vecais Aristīds Bansē no Burkinafaso. Viņa dosjē var lepoties ar spēlēšanu Vācijas Bundeslīgā ”Mainz” rindās 2009/10. gada sezonā, kur viņš izcēlās ar 10 vārtu guvumiem. Vācijas Bundeslīgā viņš spēlējis arī kluba ”Augsburg” rindās. Tāpat Bansē savas karjeras laikā paspējis atzīmēties tādās valstīs kā Turcijā, Somijā, Kazahstānā, Apvienoto Arābu Emirātos un Dienvidāfrikā. ”Riga” rindās gan viņš vēl nav paspējis atzīmēties ar gūtiem vārtiem. Komandu papildinājis arī Igaunijas U – 21 izlases spēlētājs Bogdans Vastsuks, kura pēdējā pieturas vieta bijusi Anglijas klubā ”Reading”, tomēr komandas pamatsastāvā tur viņam nav izdevies iekļūt. Klāt nācis arī jauniņais Kasims Sisē no Kotdivuāras.

FK ”Jelgava” ar ”Riga” šajā sezonā spēkus samērojušas divos mačos. Pirmā apļa spēlē izbraukumā jelgavnieki ar ”Riga” cīnījās neizšķirti – 1:1. Vārtus Jelgavas komandas labā guva Daniils Turkovs, bet rīdziniekiem precīzs bija Josuke Saito. Otrā apļa mačā Jelgavā laukuma saimnieki guva uzvaru ar rezultātu 2:1. FK ”Jelgava” labā vārtus guva Daniils Turkovs un Andrejs Kovaļovs ar 11 m soda sitienu, bet rīdziniekiem no 11 m atzīmes precīzs bija Roberts Savaļnieks. Trešā apļa spēle dēļ FK ”Jelgava” dalības Eirokausos pārcelta uz 19. oktobri.

Neskatoties uz zaudējumu iepriekšējā kārtā FK ”Jelgava” joprojām turpina cīņu par Latvijas čempionāta medaļām. Tādēļ rīt (25.septembrī) gaidām veiksmīgu spēli un uzvaru un gaidām skatītāju atbalstu tribīnēs!!! Par medaļām!