Cīņa par sešinieku

Trešdienas vakarā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs izbraukuma spēli pret “Mettu”. Spēles sākums “Daugavas” stadionā plkst. 18:00.

Pēc sāpīga zaudējuma Latvijas kausa finālā jelgavniekiem paliek cīņa par vietu Virslīgas sešiniekā. Baltkrievu speciālista Oļega Kubareva vadītajai komandai ir teorētiskas izredzes apsteigt 5. vietā esošo “Spartaku”, tomēr galvenā neklātienes cīņa čempionāta izskaņā “Jelgavai” būs pret “Liepāju”. Šobrīd liepājniekiem par diviem punktiem vairāk, taču aļņi aizvadījušu par vienu spēli mazāk un jau šovakar var pacelties uz 6. vietu, kur pēdējo reizi “Jelgava” atradās pēc 13. kārtas.

Mačā pret “Mettu” būs jāiztiek bez komandas vadošā aizsarga Džeremija Fernandesa, kurš pārceltajā spēlē pret “Riga” dabūja septīto dzelteno kartīti sezonā. Pēc smagās kausa fināla spēles sekos arī citas izmaiņas sastāvā, pie spēles prakses tiekot spēlētājiem, kuri vēl nesen dziedēja savainojumus.

Pretinieks

“Mettai” šosezon atlicis aizvadīt divas spēles Virslīgas čempionātā. Zaļibaltie atrodas pēdējā 9. vietā un par pieciem punktiem atpaliek no priekšpēdējā vietā esošās BFC “Daugavpils” vienības. Lai izvairītos no pārspēlēm rīdziniekiem ir obligāti jāuzvar divās atlikušajās spēlēs un jācer, ka daugavpilieši mačos pret “Spartaku” un “Jelgavu” piedzīvos zaudējumus.

Neraugoties uz pēdējo vietu tabulā, “Metta” rudenī rāda skatāmu un rezultatīvu futbolu. Jā, tika piedzīvotas divas sagrāves pret “Riga” [0:5] un RFS [1:6], taču iepriekšējās kārtas mačā Andra Riherta vadītā komanda bija tuvu uzvarai pār “Spartaku” [2:2]. Ar papildus iedvesmu “Mettā” spēlē Latvijas U19 izlases spēlētāji Jēkabs Lagūns, Rihards Ozoliņš un Raimonds Krollis, kuri oktobrī palīdzēja sava vecuma jaunatnes izlases kvalificēties Eiropas čempionāta atlases Elites raundam.

Savstarpējās spēles

“Metta” šosezon ielaidusi 54 vārtus, kas ir otrais sliktākais rādītājs līgā. Taču “Jelgavai” nevienā no šogad četrām aizvadītajām spēlēm neizdevās mettiešu vārtos raidīt vairāk par vienu bumbu. Čempionāta ievadā, komandām spēlējot uz mākslīgā seguma laukumiem, “Metta” izcīnīja divas uzvaras ar vienādu rezultātu 2:1. Savukārt vasarā “Jelgava” svinēja divas minimālas [1:0] uzvaras Zemgales Olimpiskā centra stadionā.

Izbraukums

Spēle “Daugavas” stadionā būs priekšpēdējā, ko “Jelgava” šogad aizvadīs izbraukumā. Sezonas noslēdzošajā dienā jelgavniekiem vēl gaidāms izbraukums uz Daugavpili. Šogad izbraukuma mačos “Jelgava” izcīnījusi četras uzvaras, četras reizes spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi sešus zaudējumus.