Dublieri izrauj punktu Ventspilī

Latvijas futbola Virslīgas dublieru čempionātā šovakar spēli Olimpiskajā centrā Ventspils aizvadīja futbola kluba «Jelgava» dublieru komanda. Spēlējot bez papildspēkiem no meistarkomandas, puiši 87. minūtē spēja izraut 2:2 neizšķirtu. Pa vārtiem Iļjam Veļikanovam un Ivo Minkevičam.

Šobrīd Jelgavas futbolā nav tas vieglākais periods, bet arī tādiem brīžiem kluba pastāvēšanas vēsturē ir nācies tikt pāri. No Virslīgas komandas galvenā trenera amata atkāpās galvenais treneris Vitālijs Astafjevs. Iemesls pavisam vienkāršs – pagalam vājie rezultāti Virslīgas turnīra sākumā, kas nepavisam neatbilda komandas ambīcijām. Vietas izpildītāja amatā iecelts dublieru vienības galvenais treneris Dāvis Caune, taču klubs neslēpj, ka process pie trenera atrašanas norit, bet izteiktāk vadība tam pievērsīsies pēc Latvijas kausa finālā.

Ja Virslīgas komanda iesākusi bija ļoti vāji, tad dublieru čempionātā Jelgavas futbolisti startēja pat ļoti cienījami – pēc nospēlēta pirmā turnīra apļa komanda bija otrajā vieta astoņu vienību konkurencē. Liela vēlme pozitīvo sezonu turpināt bija arī pagājušajā nedēļā savā laukumā, Ozolnieku stadionā, pret Rīgas Futbola skolas otro komandu. Diemžēl puišiem nebija iespējas pat mēģināt tikt pie trim punktiem, jo stadiona darbinieki nespēja atbilstošā kvalitātē sagatavot laukumu – pēc spēcīgā lietus izdzēsās laukuma līnijas, bet labot situāciju vairs laika nebija.

«Ventspils-2» šosezon dublieru čempionātā spēlē ar gados ļoti jaunu sastāvu, tādējādi rezultātu sasniegt izdevies ļoti reti. Arī savstarpējā spēlē pirmajā aplī jelgavnieki uzvarēja itin pārliecinoši. Ja ventspilnieki ierasti spēlē bez papildspēkiem no Virslīgas, tad šoreiz tāda izvēle bija arī mūsējiem. No sastāvā esošajiem futbolistiem vistuvāk Virslīgai bijis Verners Zalaks, bet pārējie spēlētāji biji izteikti dublieru vienības futbolisti. Iespējams, kāda līdera trūkums bija iemesls, kāpēc pēc 32 minūtēm viesi jau bija iedzinējos ar 0:2.

Ļoti svarīgus vārtus spēles 37. minūtē guva Jelgavas futbola audzēknis Iļja Veļikanovs, tādējādi pēc pirmā puslaika jelgavniekiem minimāls deficīts (1:2). Otrajā puslaikā bija ļoti daudz maiņu, spēle strauji tuvojās beigām, taču 87. minūtē, pateicoties Ivo Minkeviča precīzam sitienam, Jelgavas komanda tomēr spēja izraut laimīgu neizšķirtu – 2:2.

Rīt lielais futbola notikums Slokas stadionā, kur pulksten 16 «Jelgavas» meistarkomanda spēlē pret Jūrmalas «Spartaku» mēģinās tikt pie ceturtās Latvijas kausa izcīņas trofejas kluba pastāvēšanas vēsturē. Komanda cer arī uz skaļu skatītāju atbalstu, lai gan spēle šoreiz jāaizvada viesos.