Dublieri pēc pirmā apļa otrajā vietā

Veiksmīgi Latvijas futbola Virslīgas dublieru čempionātu iesāku futbola kluba «Jelgava» otrā komanda. Dāvja Caunes un Gata Mašala vadībā jelgavnieki septiņās spēlēs tikuši pie četrās uzvarām, iekrājuši 14 punktus un pēc turnīra pirmā apļa atrodas augstajā otrajā pozīcijā, atpaliekot tikai no Liepājas futbolistiem.

Iepriekšējos gados bija ierasts, ka futbola kluba «Jelgava» meistarkomanda Virslīgas turnīrā cīnās par augstākajām vietām, bet dublieru komandai uzvaras gūt izdodas reti, un gados jaunie futbolisti atrodas turnīra tabulas otrajā daļā. Šogad situācija ir pretēja – Vitālija Astafjeva vadītā vienība iesākusi negaidīti neveiksmīgi un pēc pirmā apļa ar septiņiem punktiem ieņem piekto vietu starp astoņām komandām, kamēr dublieru čempionātā jelgavnieki ir vieni no līderiem un septiņās spēlēs sakrājuši četras uzvaras un zaudējuši tikai reizi.

Pēc iepriekšējās sezonas klubu atstāja meistarkomandas trenera asistents un dublieru galvenais treneris Romāns Kvačovs, un šogad iespēja ir dota Astafjeva asistentam Dāvim Caunem un Jelgavas futbola audzēknim Gatim Mašalam. Jāpiemin, ka trenera karjeras dēļ Caune pat pameta Latvijas nacionālās izlases fiziskās sagatavotības trenera amatu. Dublieru čempionātā var spēlēt U-23 vecuma futbolisti, taču trīs no spēlētājiem laukumā var būt dzimuši pirms 1993. gada.

Čempionātā ievadā Caunes un Mašala vadītā komanda, pateicoties Alekseja Davidenkova vārtiem 90. minūtē, izrāva 1:1 neizšķirtu pret Rīgas Futbola skolu. Turpinājumā Davidenkovam divi vārti, pa reizei precīzi Mareks Labanovskis un Vitālijs Smirnovs, un komandai 4:0 graujošs panākums pret «Riga FC/ŠFS». Trešajā kārtā pret «Liepāju-2» pirmais zaudējums (0:2), pēc kā sekoja 2:1 pret Jūrmalas «Spartaku-2» (vārti Kevinam Kauberam un Valērijam Redjko), 3:0 pret «Ventspili» (vārti Vladislavam Klimovičam, Oskaram Sorokam un Labanovskim), 1:0 pret «Daugavpili-2» (vārti Redjko) un 0:0 pret «Mettu-2».

Bez zaudējumiem čempionātā spēlējuši tikai Liepājas futbolistiem, kuri iekrājuši maksimālo punktu skaitu, bet mūsējiem otrā vieta pēc pirmā apļa ar 14 punktiem. Īpaši labi dublieros sevi pierādījis viens no starpsezonas papildinājumiem Davidenkovs, kurš ir galvenais spēles veidotājs komandā un arī rezultatīvākais ar trim vārtiem. Nav noslēpums, ka par šo 1998. gadā dzimušo futbolistu interesi izrāda vairāki Eiropas klubi, kuri ir gatavi arī maksāt naudu par šo Jelgavas komandas futbolistu. Pārrunas gan vēl notiekot…

Nākamā spēle komandai 15. maijā Ozolnieku stadionā pret Rīgas Futbola skolas otro komandu.

Informāciju sagatavoja: Krišs Upenieks, www.jelgavasvestnesis.lv