Eiropas līgā pret “Ferencvaros”

UEFA Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtā futbola klubs “Jelgava” tiksies ar leģendāro Budapeštas “Ferencvaros”.

Pirmo spēli mūsu komanda aizvadīs modernajā “Groupama Arena” stadionā, kas var sapulcēt 22 tūkstošus futbola fanu. Šajā stadionā savus mačus šobrīd aizvada arī Ungārijas nacionālā izlase. Jau zināms, ka izbraukuma spēle risināsies 29. jūnijā, bet atbildes mačs tiks aizvadīts 6. jūlijā Jelgavā.

“Ferencvaros” ir slavenākais un tituliem bagātākais futbola klubs Ungārijā. “Zaļie ērgļi” 29 reizes ir izcīnījuši valsts čempionu titulu, kā arī 23 reizes triumfējuši kausa izcīņā. 1975. gadā “Ferencvaros” aizcīnījās līdz UEFA kausu uzvarētāju kausa finālam, kur piekāpās Kijevas “Dinamo” komandai. Budapeštas kluba rindas savas gaitas ir uzsākuši vairāki slaveni ungāru futbolisti, bet šobrīd tur spēlē labi pazīstamais Zoltāns Gera, kurš ir EURO 2016 finālturnīra skaistāko vārtu autors.

Pēdējie gadi ungāru grandam gan nebija tie veiksmīgākie. 2006. gada jūlijā Ungārijas futbola federācija aizsūtīja “Ferencvaros” komandu, kurai tobrīd bija finansiālās grūtības, uz zemāko līgu. Tikai pēc trim gadiem “Zaļie ērgļi” spēja atgriezties atpakaļ elitē. 2016. gadā pēc 12 gadu pārtraukuma “Ferencvaros” triumfēja Ungārijas čempionātā. Pēc tam gan atkal sekoja kritums – 4. vieta un kvalifikācijas Eiropas līgas izcīņai pateicoties uzvarai kausā.

Pagājušajā sezonā “Ferencvaros” vienība Ungārijas čempionu statusā piedalījās Čempionu līgas 2. kvalifikācijas kārtā, kur tikās ar Albānijas “Partizani”. Interesanti, ka “Partizani” komanda tajā pašā sezonā startēja arī Eiropas līgas kvalifikācijas 1. kārtā, kur aizvadīja vienu maču pret… Bratislavas “Slovan”. To pašu “Slovan”, ko “Jelgava” pieveica Eiropas līgas 2. kvalifikācijas kārtā un kurā spēlēja pašreizējais “Ferencvaros” futbolists Tamašs Priškins. Sanāca tā, ka citu Albānijas vienību pēdējā brīdī nepielaida Čempionu līgai un tās vietu bija jāaizņem “Partizani”, kas pēcspēļu sitienu sērijā izsita mūsu nākamos pretiniekus “Ferencvaros”.

Par došanos “Jelgavas” komandai līdzi uz Budapeštu, biļetēm uz mājas spēli un citām aktualitātēm ziņosim pavisam drīz.