Futbols atgriežas Olainē!

17. februārī “Jelgava” Olaines stadionā uzņems Kauņas “Žalgiri”, kur nesen pārcēlās Jelgavas austrālietis Ante Bakmazs.

2018. gada ziemā aļņu rindās uz pārbaudi pabijuši teju 40 (!) futbolisti, kas, protams, ir visu laiku absolūtais rekords. Arī šonedēļ mačā pret “Jūrnieku” laukumā devās spēlētāji no Nigērijas, Brazīlijas, Krievijas un Ukrainas. Tikai retajiem izdodas palikt komandā ilgāk par pāris dienām galvenā trenera augsto prasību dēļ. Ceturtdienas spēle, kur jelgavnieki izcīnīja graujošu uzvaru ar 7:0, zīmīga ar Arta Lazdiņa atgriešanos futbola laukumā.

Nopietns pārbaudījums “Jelgavai” bija nedaudz agrāk, kad Gargždos tikāmies ar Lietuvas čempionāta jaunpienācēju “Palangu”. Debitanta Marka Kurtiša un bombardiera Vladislava Kozlova vārti ļāva izcīnīt uzvaru ar 2:0. Mačā, kur mums piederēja ievērojams pārsvars, atļāvāmies 20 minūtes uzspēlēt mazākumā.

Uz doto mirkli ziemā esam aizvadījuši piecas spēles, izcīnot trīs uzvaras un piedzīvojot divus zaudējumus. Pavisam drīz startēs jaunizveidotais Virslīgas kauss, kur ceturtdaļfinālā tiksimies ar “Liepāju/Mogo”. Līdz tam vēl pārbaudes mači ar Lietuvas un Latvijas komandām [sekojiet izmaiņām spēļu kalendārā!]. Tāpat vēlamies pačukstēt, ka drīzumā ziņosim par kādu skaļu pāreju. Varam garantēt, ka “Jelgavas” līdzjutēji būs patīkami pārsteigti.

Divreiz izkrist, saglabājot vietu augstākajā līgā

Kauņas “Žalgiris” savu pašreizējo nosaukumu ieguva vien 2016. gadā, līdz tam startējot zem Spyris vārda. Kā var noprast pēc aktuāla nosaukuma, Kauņas futbola komanda atrodas jaudīgas basketbola organizācijas paspārnē. Spyris savu ceļu uz Lietuvas augstāko līgu sāka 2005. gadā Lietuvas 3. pēc spēka līgā. Pēc astoņiem gadiem 3. līgā un divām sezonām otrajā pēc spēka čempionātā Spyris tika pie iespējas startēt Lietuvas A Lyga. Palīdzēja Panevēžas Ekranas un Gargždu Banga komandu nepielaišana 2015. gada sezonai.

Savā pirmajā sezonā Spyris ierindojās 5. vietā starp 10 komandām [jāpiebilst, ka divas no 10 finišēja priekšlaicīgi], kas joprojām paliek labākais sasniegums Kauņas vienībai. 2016. un 2017. gadā nu jau “Žalgirim” sanāca iekrāt vien 15 punktus 28 spēlēs, abos gadījumos paliekot pēdējā vietā čempionātā. Pēc šādām neveiksmēm parasti vērās vaļā ceļš uz zemāku līgu, bet ne Lietuvā! Vispirms “Žalgiri” izglāba Kazlu Rūdas Šilas netīrās spēlītes, kamēr 2018. gada sezonā Kauņa iekāpa pēc Utēnas Utenis atteikšanās no dalības A Lyga.

Kauņas komanda, trešo reizi vēsturē laimīgā kārtā saglabājot vietu zem saules, šoziem aktīvi pastiprina sastāvu. Komandai pievienojies bijušais ventspilnieks Simons Pauļus, kurš nupat kļuvis par pirmo izlašnieku kluba vēsturē. Tāpat “Žalgirim” pievienojies Austrālijas horvāts [sirdī latvietis!] Ante Bakmazs. Centra aizsargs/pussargs jau paguvis atzīmēties ar vārtu guvumu savas jaunās komandas rindās. Būsim priecīgi atkal satikties, Ante!

Mājas spēles

Pēc ilgāka pārtraukuma atkal aizvadīsim spēli mums ne pārāk veiksmīgajā Olaines stadionā. Šobrīd par 100% varam garantēt, ka 2019. gada sezonas pirmo spēli aizvadīsim Igates stadionā, kur pašlaik top Jelgavas futbola kluba bāze. Ar 2018. gada pirmo maču sarežģītāk: jāgaida, kad Jelgavā ieradīsies speciāla komisija no Latvijas Futbola federācijas, lai pieņemtu galīgo lēmumu par stadiona atbilstību Virslīgas startam.