Germans Māliņš sargās “Jelgavu”

2018. gada 17. decembrī futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda uzsāks gatavošanos 2019. gada Optibet futbola Virslīgas sezonai.

Pirms mēneša noslēgusies sezona kļuva par nesekmīgāko kluba vēsturē, raugoties no dažnedažādiem statistikas aspektiem. Rekordzems sakrāto punktu skaits, zema rezultativitāte un likumsakarīgi pieticīgs tribīņu apmeklējums. Skatoties nākotnē, klubs vēlas pateikties visiem, kuri bija kopā ar mums rūgtākajos brīžos 2018. gadā.

Šobrīd rit aktīvs darbs, lai gaidāmā sezona sagādātu vairāk prieka mirkļu. Atšķirībā no pērnās ziemas, šoreiz aļņiem nenotiks tik kardinālas sastāva izmaiņas. Komandu oficiāli pametuši četri spēlētāji – vārtsargs Jānis Krūmiņš, aizsargs Vjačeslavs Jemeļjaņenko, pussargi Rjotaro Nakano [karjeru turpinās Japānā] un Maksims Rafaļskis. Klubs pateicas minētājiem futbolistiem par ieguldīto darbu un novēl sekmes turpmākajā karjerā laukumā un ārpus tā.

Meistarkomandā paliek virkne futbolistu, ar kuriem iepriekš parakstīti ilgtermiņa līgumi: Vladislavs Kurakins, Viktors Litvinskis, Marks Kurtišs, Andris Krušatins un Daniils Hvoiņickis. Tāpat “Jelgavā” turpinās spēlēt leģionāri Jaels Eisdens, Naims Šarifi un Gurams Lukava. Ar pārējiem futbolistiem šobrīd notiek sarunas par iespējamo sadarbības turpināšanu. Visbeidzot, jāmin, ka esošais treneru štābs ar Marianu Paharu priekšgalā turpinās darbu ar FK “Jelgava” meistarkomandu arī nākamsezon.

Par pirmo komandas jaunpienācēju kļuvis 2010. un 2018. gada Latvijas čempions vārtsargs Germans Māliņš, kurš pirmdien parakstījis viena gada līgumu. Māliņš iepriekš spēlējis Rīgas vienībās [“Olimps”, “Skonto”, RFS un “Riga”], kā arī divas sezonas pavadījis Baltkrievijas grandā “BATE”, ar ko divreiz kļuvis par valsts čempionu.

Tuvu līgumam ar klubu ir arī kāds aizsargs, kurš Mariana Pahara vadībā spēlējis Latvijas nacionālajā izlasē. Tiklīdz tiks nokārtotas visas formalitātes ar futbolista pēdējo klubu, ziņosim par vēl vienu šīs ziemas transfēru.

2019. gada Virslīgas sezona sāksies agrā pavasarī – 8. martā, taču pašreiz nav zināms, kur un kad “Jelgava” aizvadīs nākamās sezonas pirmo maču, jo nākamsezon Virslīgā paredzēts spēlēt deviņām komandām. Gatavojoties sezonai, jelgavnieki aizvadīs vairākas spēles ar kaimiņvalstu vienībām [datumi tiks precizēti], kā arī jau tagad varam ziņot, ka ziemas treniņnometne tiks rīkota Lietuvas pilsētā Marijampolē.