Grūtības gūt vārtus un zaudējums ”Ventspilij”

Trešo pārbaudes spēli pirms 2017. gada sezonas sākuma aizvadījusi «Jelgava», kas ielaida vārtus 76. minūtē pēc pašu pieļautām kļūdām, izskaņā nespēja izmantot viena spēlētāja pārsvaru laukumā un piekāpās «Ventspilij» ar rezultātu 0:1. 4. februārī mūsējiem spēlē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

«Jelgava» turpina aktīvu sagatavošanās procesu gaidāmajai sezonai, kura neatņemama sastāvdaļa ir pārbaudes spēles, kurās ne vienmēr galvenais ir rezultāts. Ziemas kausa pirmajā spēlē mūsējie ar 1:0 apspēlēja Jūrmalas «Spartaku», bet otrajā cīņā ar 1:3 piekāpās RFS. Pret Ventspils komandu pagājušajā sezonā jelgavnieki izcīnīja vairākas skaistas un emocionālas uzvaras, noslēgumā nostumjot Kurzemes komandu uz trešo vietu Latvijas čempionātā. Aleksandru Kurtejana komandā šajā spēlē bija viens pārbaudāmais futbolists – horvātu aizsargs, kurš ar spilgtu sniegumu neizcēlās.

Mača ievadā ventspilnieki pāris reizes bīstami pietuvojās mūsu komandas soda laukumam, taču iztrūka laba noslēguma sitiena, un lieli brīnumi vārtos Jānim Krūmiņam nebija jādemonstrē. 20. minūtē Alans Siņeļņikovs sagādāja labu standarsituāciju, un Edgars Jermolajevs skaisti grieza bumbu tuvajā augšējā stūrī, bet pretinieku vārtsargs Maksims Uvarenko tālā lēcienā bumbu atsita. Puslaika turpinājumā vēlreiz izcēlās Siņeļņikovs, kurš pa kreiso malu apspēlēja pāris pretiniekus un beigās sita virs vārtu pārliktņa. Pāris nervozas situācijas bija arī pie «Jelgavas» vārtiem, tomēr 0:0 pēc puslaika uzskatāms par pilnībā loģisku rezultātu.

Otrajā puslaikā ilgāku laiku bija vērojama ne tā radošākā spēle – daudz cīņas, bet maz vārtu gūšanas momentu. 76. minūtē pēc vairāku kļūdu ķēdītes labajā malā ventspilnieki izveidoja teicamu iespēju, noslēgumā no metriem 18 precīzu sitienu apakšējā stūrī veicot Vitālijam Rečickim. Asumu netrūka arī šajā Ziemas kausa cīņā, un 84. minūtē pret komandas kapteini Gintu Freimani rupji nospēlēja Kaspars Svārups, no muguras ielecot jelgavniekam kājās un nopelnot sarkano kartīti.

«Jebkurā gadījumā katra spēle ir kā eksāmens konkrētā sagatavošanās posmā, tāpēc, protams, bija uzdevumi, kā spēlēt un ko darīt. Kaut kas sanāca, bet brīžiem tomēr ne visai. Šobrīd ir skaidrs, ka trūkst sapratnes starp līnijām. Domāju, ka tā ir lieta, ko var uzlabot. Visas ir savs laiks. Mums ir problēmas ar vārtu gūšanu. Neteiktu, ka tā ir liela problēma, bet pagaidām nespējam iesist. Tāpat kā visas citas komandas aizvadām smagus treniņus. Regulāri mums ir divi treniņi dienā. Visi gatavojas čempionātam. Uzskatu, ka mums ir sastāvs, kas ir gatavs sasniegt rezultātu,» tā pēc spēles Jelgavas vienības galvenais treneris Aleksandru Kurtejans.

Nākamo spēli mūsējie aizvadīs Viļņā 4. februārī pret Lietuvas čempionāta komandu «Trakai». Mača sākums pulksten 20.30.

Ziemas kauss, 30. janvāris

FK Jelgava – FK Ventspils 0:1 (0:0)

Vārti: Rečickis 76′

Noraidījumi: Svārups 84′

FK Jelgava: Krūmiņš, Freimanis, Ošs, Flaksis (Freimanis 20′), pārbaudāmais sp., Grigarāvičs (Jaudzems 76′), Perepļotkins (Kiriļins 70′), Lazdiņš (Rafaļskis 84′), Siņeļņikovs, Kaubers, Malašenoks

Informāciju sagatavoja: Krišs Upenieks, www.jelgavasvestnesis.lv

Foto: Austris Auziņš