Ir pirmā uzvara!

16. martā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda izcīnīja pirmo uzvaru 2019. gada “Optibet” Virslīgas čempionātā. Jelgavnieki savā laukumā ar 2:1 pieveica pērnā gada vicečempionus “Ventspili”.

Pēc zaudējuma pirmās kārtas spēlē pret “Riga” FC komandas galvenais treneris Marians Pahars veica četras izmaiņas sastāvā. Apslimušā Ņikitas Ivanova vietā uzbrukuma smailē spēlēja Aivars Emsis, kuram šī spēle kļuva par debiju Latvijas čempionāta augstākajā līgā. Centra zonā Džaelu Eisdenu nomainīja Dāvis Indrāns, bet malējā pussarga pozīcijā Vsevoloda Čamkina vietā spēli sāka Džaneiro Purperharts. Visbeidzot, pēc neliela savainojuma izārstēšanas aizsardzības centrā atgriezās komandas kapteinis Renārs Rode, rezervē paliekot Ivo Minkevičam.

Pirms 16. marta spēles Jelgavā pamatīgi lija, kas padarīja laukumu futbola kluba “Jelgava” sporta bāzē ātrāku un arī slidenāku. Pati spēle, salīdzinot ar 1. kārtas maču pret “Riga”, bija vairāk skatāma un momentiem krietni bagātāka. Tribīnēs sanākušie 245 skatītāji noteikti nepalika vīlušies.

Mača ievadā bumbu vairāk kontrolēja “Ventspils” futbolisti. Spēles 9. minūtē komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem – pie ventspilnieku vārtiem Iraklija Bidzinašvili sitiens no metriem 10 tika nobloķēts, bet atbildes uzbrukumā Tosins Aijeguns raidīja bumbu gar tālo vārtu stabu. Nedaudz vēlāk jelgavnieki iesita savus pirmos vārtus čempionātā. Ne to labāko Dāvja Indrāna piespēli pie pašas laukuma gala līnijas uztvēra Džeremijs Fernandess, kurš piespēlēja uz vārtu priekšu Purperhartam. Džaneiro vienā pieskārienā raidīja bumbu tālajā stūrī – 1:0.

“Jelgavai” nokļūstot vadībā, ventspilnieku spēle pajuka. Pirmajā puslaikā aļņiem bija vairākas iespējas palielināt savu vadību. 30. minūtē “Ventspils” futbolisti kļūdījās pie saviem vārtiem, “Jelgavai” iegūstot tiesības izpildīt netiešo brīvsitienu. Bidzinašvili no tuvas distances trieca bumbu pret tuvo stabu. Laba iespēja tikt pie vārtiem bija melnkalnietim Momčilo Rašo, kura sitienu ar galvu tvēra pretinieku vārtsargs Ivans Baturins. Puslaika izskaņā Baturins kļūdījās un izlaida bumbu no rokām, ko gan nespēja vārtu guvumā pārvērst Emsis un Bidzinašvili.

Pārtraukumā “Ventspils” vienības galvenais treneris Dejans Vukičevičs ieviesa dažas korekcijas sastāvā un komandas spēles zīmējumā. Tiesa, otrā puslaika ievadā tas nelīdzēja kurzemniekiem izveidot kādu asu situāciju pie Māliņa vārtiem. Spēles 60. minūtē aļņi noorganizēja savu otro vārtu guvumu. Indrāns savāca bumbu, piespēlēja soda laukumā Bidzinašvili, kurš savukārt apspēlēja Baturinu un paripināja bumbu pustukšos vārtos – 2:0.

Spēlei tuvojoties izskaņai, sāka augt ventspilnieku spiediens uz “Jelgavas” vārtiem. Dzeltenzilie regulāri centrēja bumbu jelgavnieku soda laukumā. 81. minūtē viens no centrējumiem atnesa vārtu guvumu – Romāna Mickeviča piespēli ar precīzu sitienu noslēdza Kaspars Svārups [2:1]. Pēdējās minūtēs jelgavniekiem brīžiem nācās atsisties un raidīt bumbu prom no sava soda laukumā. Vienā no šādām epizodēm Džaneiro Purperharts aizskrēja vienatnē pret “Ventspils” vārtsargu, tuvcīņā pārākam izrādoties Baturinam. Pēc nesekmīgi izpildītā ventspilnieku stūra sitiena sekoja finālsvilpe, kas pavēstīja par pirmo FK “Jelgava” galvenās komandas uzvaru 2019. gada Virslīgas čempionātā.

FK “Jelgava” – FK “Ventspils” 2:1 (1:0)
Vārti: Purperharts 16′, Bidzinašvili 60′ – Svārups 81′
Brīdinājumi: Fernandess, Indrāns – Eliu, Mamahs, Aijeguns, Svārups
Sastāvs: Māliņš – Litvinskis, Rode, Rašo 🇲🇪, Fernandess 🇳🇱 – Lazdiņš, Biļjans 🇭🇷 – Bidzinašvili 🇬🇪 (Šarifi 🇷🇺 85′), Indrāns, Purperharts 🇳🇱 (Minkevičs 90+2′) – A. Emsis (Čamkins 79′)

Marians Pahars: “Ļoti patīkami uzvarēt. It īpaši pret tik spēcīgu komandu kā “Ventspils”. Uzskatu, ka tā ir viena no labākajām komandām līgā. Esmu priecīgs, ka uz šāda pretinieka fona izskatījāmies ļoti labi. Un tas ir ne tikai tāpēc, ka šodien uzvarējām. Arī pati spēle kopumā bija laba.

Zinājām par viņu stiprajām pusēm. Par Tosinu [Aijegunu], Amansiu [Fortišu]. Plāns bija viņus pilnībā neitralizēt, kas arī izdevās. Bez viņiem “Ventspils” nebija tik bīstams. Šī ir ļoti svarīga uzvara mūsu jaunajai komandai. Apsveicu futbolistus, kuri atdeva visus spēkus laukumā. Apsveicu līdzjutējus, kuri bija kopā ar mums tribīnēs un pie TV ekrāniem.”

Nākamo spēli Mariana Pahara vadītā komanda aizvadīs 30. martā RTU stadionā pret čempionāta līdervienību RFS.