Izbraukums pie titula kārotājiem

SynotTip futbola Virslīgas 23. kārtā futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda dosies uz Ventspili, kur tiksies ar šīs sezonas Latvijas kausa finālistiem un Virslīgas titula pretendentiem.

Pirms nedēļas aļņi ceturto sezonu šosezon nosargāja savus vārtus neskartus. Vasarā uz komandu atnākušajam Vladislavam Kurakinam tā bija pirmā sausā spēle jelgavnieku rindās. Divreiz uz nulles palika Jānis Krūmiņš, bet vēl vienu reizi vārtus 90 minūšu laikā neielaida Mārcis Melecis, kurš sezonas gaitā pievienojies Jūrmalas “Spartakam”.

Tāpat jāatzīmē, ka 14 no 22 Virslīgas mačiem Jelgavas komandai pašai neizdevās atzīmēties ar gūtajiem vārtiem. Aļņu uzbrucēji šosezon vēl nav pārspējuši “Riga”, RFS un “Ventspils” vārtsargus, deviņās spēlēs pret vadošo trio izcīnot vienu neizšķirtu pie vārtu bilances 0:16. Pret 4. vietā esošo “Liepāju/Mogo” izdevās gūt vienus vārtus, pret “Spartaku” un “Mettu/LU” – divus, bet pret “Valmiera Glass/ViA” – 12.

Pretinieks

“Ventspils” komandas rindās gaidāmajā mačā divi svarīgi iztrūkumi – diskvalifikāciju dēļ pret “Jelgavu” nevarēs spēlēt Vitālijs Jagodinskis un Ritvars Rugins. Tāpat ventspilnieku rindas atstājis Vitālijs Rečickis, kas vēl vairāk sašaurina Kurzemes komandas galvenā trenera Dejana Vukičeviča sastāva izvēles iespējas šo sestdien. Paredzams, ka laukumā dosies Anastasijs Mordatenko, kurš pēc atgriešanās Ventspilī paguvis gūt trīs vārtus. Atcerēsimies, ka tieši pret Mordatenko 2014./2015. gada Latvijas kausa izcīņas finālā noraidījumu nopelnīja Abdulajs Diallo. Ja neskaita komandu pametušo Adeleki Akinjemi, rezultatīvākais ventspilnieku rindās ir cits nigērietis Tosins Aijeguns, kura kontā astoņi vārtu guvumi.

Savstarpējās spēles

Šosezon “Jelgava” divreiz piekāpās “Ventspilij” savā laukumā, izbraukumā nospēlējot neizšķirti 0:0. Zīmīgi, ka līdz 22. kārtai bezvārtu neizšķirts “Ventspils” un “Jelgavas” spēlē bija vienīgais 2018. gada Virslīgas sezonā. Jāmin, ka šajā spēlē jelgavnieku vārtus sargāja Mārcis Melecis. Tāpat interesanti, ka četrus no pieciem “Ventspils” vārtiem šīs sezonas savstarpējās spēlēs ir guvis komandu pametušais Adeleki. Jelgava pret Ventspili Virslīgas ietvaros spēlējusi 33 reizes, tiekot pie deviņām uzvarām un septiņas reizes spēlējot neizšķirti.

Izbraukums

Pozitīvas emocijas Ventspils izbraukumos vairāk saistās ar kausa mačiem. 2015. gadā Kurzemes ziemeļos jelgavnieki izcīnīja Latvijas kausa trofeju, bet pēc gada pusfināla stadijā atspēlēja divu vārtu deficītu un iekļuva finālā. Pareģot spēles iznākumu mūsu līdzjutējiem nevaram, taču varam iedrošināt, ka spēļu organizācijas ziņā “Ventspils” klubs šosezon ir spēris vairākus soļus uz priekšu. Mača laikā būs iespēja iegādāties uzkodas, alu un kluba atribūtiku. Brauc, baudi futbolu un atbalsti aļņus!