Izbraukums pie topošā čempiona

Tuvojas noslēgumam 2017. gada SynotTip futbola Virslīgas čempionāts. 25. kārtā Futbola klubs “Jelgava” aizvadīs izbraukuma spēli pret Jūrmalas “Spartaku”.

Izejot sezonas finiša taisnē, Jelgavas galvenajai sporta komandai vairs nav pat teorētisko cerību izcīnīt medaļas un ceļazīmi uz Eirokausiem. Galvenais uzdevums ir pēc iespējas kvalitatīvāk un produktīvāk aizvadīt sezonas noslēgumu, lai 2018. gadā iekāptu ar pozitīvu skatu uz nākotni. Optimismu ievieš topošā “Jelgavas” kluba bāze, kura pēdējās dienās tiek plaši apspriesta sociālajos un klasiskajos medijos. Kā jau ierasts Latvijai – ar negatīvisma piesitienu. Tuvākajā laikā “Jelgavas” kluba mājaslapā būs skaidrojums par visiem jautājumiem, kas sakrājušies futbola sabiedrībai.

Taču atgriezīsimies pie SynotTip futbola Virslīgas. Izlašu pārtraukumā Latvijas galvenajā futbola komandā strādāja Kaspars Ikstens, Gints Freimanis, Gļebs Kļuškins, Oļegs Samoiļenko un Jurijs Ksenzovs. Tikmēr U19 izlasē trenējās Ivo Minkevičs. Mūsu kapteinis palīdzēja Latvijas valstsvienībai noturēt neizšķirtu Fēru Salās, kamēr divi Gļeba Kļuškina izcilie centrējumu palīdzēja Aleksandra Starkova komandai iznīcināt Andoru. Tiesa, Gļebs no izlases nometnes atveda ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī līgumu ar RFS. Tas gan nenozīmē, ka pagājušās sezonas labākais futbolists nevarēs palīdzēt mūsu komandai sezonas atlikušajā daļā – gaidām Gļebu laukumā un arī kādus atvadu vārtus.

Tāpat jāmin, ka 7. oktobrī “Jelgava” aizvadīja pārbaudes spēli ar Mindauga Grigarāviča pārstāvēto “Jonava” vienību. Lietainajā laikā tika izcīnīta minimāla uzvara, vienīgos vārtus jelgavniekiem gūstot no 11 metru atzīmes.

Pretinieks

Jūrmalas “Spartaks” tāpat kā “Jelgava” sezonas laikā nebaidījās mainīt galvenos trenerus. Šodien pirmo reizi savā starpā tiksies Valdas Urbons un Raviļs Sabitovs. Pats interesantākais, ka mūsu kluba galvenais treneris ziemā varēja tikti pie līguma ar jūrmalniekiem – Raviļs tika manīts “Spartaka” spēlēs un treniņos janvārī, taču beigās Jūrmalas kluba vadība izvēlējās poļu speciālistu Mareku Zubu. Polis komandu pameta jūlijā, uzreiz pēc izstāšanās no Eirokausiem, “Spartaka” vadības grožus pārņemot slovākam Jozefam Vukušičam. Taču Vukušičs Jūrmalā uz ilgu brīdi neaizkavējās, septembra vidū it kā ģimenes apstākļu dēļ pametot komandu. Tagad “Spartaku” vada lietuvietis Valdas Urbons, kurš vairākas reizes ir triumfējis Lietuvas čempionātā ar Panevēžas “Ekranas”.

Savstarpējās spēles

Uzvaras gadījumā Jūrmalas “Spartaks” izlīdzinās savstarpējo spēļu statistiku. Līdz šim komandas ir tikušās 26 reizes, “Jelgavai” izcīnot 10 uzvaras, 9 reizes spēlējot neizšķirti un 9 reizes atzīstot pretinieku pārākumu. Šogad “Spartaku” esam pieveikuši vien Ziemas kausā – janvāra vidū Kevina Kaubera vārtu guvums atnesa minimālu uzvaru “neoficiālajā superkausā”. Pavasarī īsā laika posmā piedzīvojām divus zaudējumus – 0:1 kausā un 1:2 čempionātā. Tikmēr vasarā divās spēlēs ar jūrmalniekiem spēlējām labi, var teikt, ka bijām labāki (tas, protams, subjektīvi), bet tikām vien pie punkta – 1:1 Slokā un 1:2 Jelgavā.

Izbraukums

Ceturto reizi šosezon spēlēsim Jūrmalā un otro – Slokas stadionā. Kauguru stadionā zaudējām “Spartakam”, bet uzvarējām RFS, bet no Slokas stadiona atvedām punktu. Šosezon modernais Jūrmalas pašvaldībai piederošais stadions nav sevišķi apmeklēts, taču ticam, ka Jelgavas kluba fani šodien var palīdzēt “Spartakam” nedaudz uzlabot mājas spēļu apmeklējuma statistiku.