Izlašu pārtraukums ar dažādām emocijām

Laika posmā no 3. līdz 12. jūnijam daļa “Jelgavas” spēlētāju bija aizņemti trijās izlasēs.

Lielākā daļa no komandas izmantoja izlašu pārtraukumu lai atpūstos, sadziedētu savainojumus un pabūt kopā ar ģimenēm. Pēc 2. jūnija spēles pret “Spartaku” komandai tika dotas pāris brīvdienas. Pēc nelielas mūsu komanda aizvadīja pārbaudes spēli pret Marijampoles “Sūduvu”, kas pašmāju čempionātā spēlē sekmīgi un dzenas pakaļ Viļņas “Žalgirim”. Spēle tika aizvadīta ar Lietuvas komandas pārsvaru, kas otrajā puslaikā pārvērtās par diviem gūtajiem vārtiem. “Jelgava” šajā mačā izmēģināja vairākus dublieru komandas spēlētājus, kā arī ļāva sevi parādīt uz pārbaudi atbraukušajiem futbolistiem. Par papildinājumiem ziņosim pavisam drīz!

Šauļos mūsējiem nācās iztikt bez sešiem izlašniekiem, kā arī bez komandas ārsta Oļega Samoiļenko un fizioterapeita Jurija Ksenzova. No četriem uz Latvijas nacionālo izlasi izsauktajiem jelgavniekiem pie spēlēšanas tika Gļebs Kļuškins, kurš devās pamatsastāvā spēlē pret Portugāli un uz maiņu pret Igauniju. Tieši Gļebs nopelnīja bīstamu soda sitienu, pēc kura Oļegs Laizāns ar spēcīgu sitienu lika nervozēt portugāļu vārtsargam.

Tikmēr Gints Freimanis izlases divpusējā mačā atsvaidzināja veco traumu, un, lai arī kā Ginča negribētu, mačs pret Eiropas čempioni šoreiz gāja secen. Kaspars Ikstens treniņnometnes laikā nosvinēja savu 29. dzimšanas dienu. Vienā dienā ar Kasparu sveicienus (36. jubilejā) saņēma arī mūsu fizioterapeits Jurijs Ksenzovs. Tāpat uz Latvijas izlases rindās tika izsaukts Mārcis Ošs, kurš tāpat kā Ikstens pie spēlēšanas netika.

Mūsu dublieru komandas aizsardzības balsts Ivo Minkevičs kopā ar U19 izlasi bija devies uz Somiju, kur tika aizvadīts Baltijas kausa turnīrs. Latvija palika trešajā vietā, aiz sevis atstājot Igaunijas vienaudžus. Ivo piedalījās turnīra pirmajā spēlē pret Somiju (zaudējums 0:4), aizvadot visas 90 minūtes.

Visbeidzot Mindaugs Grigarāvičs devās uz Viļņu, kur Lietuvas izlase aizvadīja ļoti svarīgu maču pret Slovākiju. Uzvara šajā spēle ļautu mūsu dienvidu kaimiņiem turpināt cīņu par tikšanu uz Pasaules kausu. Diemžēl Lietuva piedzīvoja zaudējumu (1:2), bet Mindaugs visas 90 minūtes pavadīja uz komandas rezervistu soliņa.