Jēkabpilī gūstam astoņus vārtus

Latvijas kausa futbolā 1/8 fināla spēli aizvadīja “Jēkabpils”/JSC un “Jelgava”. Mājinieki maču iesāka varonīgi, tomēr spēles turpinājumā Jelgava demonstrēja savu pārākumu un brutāli pārmācīja Jēkabpili 8:0.

Spēli negaidīti aktīvi sāka mājinieki. Jēkabpils uzreiz rāvās uzbrukumos un centās gūt ātrus vārtus, taču iekrita jelgavnieku slazdā. Jelgava trešajā minūtē aizskrēja savā pirmajā uzbrukumā un pēc centrējuma skaisti uzreiz no gaisa bumbu vārtos šāva Evalds Razulis – 0:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem Jēkabpils atkal centās uzbrukt, tomēr mājinieku ofensīva ātri noplaka. Bīstamu sitienu pa Jāņa Krūmiņa vārtiem izpildīja Dmitrijs Kuzmins, taču mazliet garām mērķim. Jelgava pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās un sāka veidot savus uzbrukumus.

Spēles 18. minūtē Razulis dubultoja pārsvaru, kad pēc centrējuma uztvēra bumbu pretinieku soda laukumā, nometa to zemē un sita vārtos – 0:2. Jēkabpils manāmi salūza un pēc četrām minūtēm zaudēja vēl vienus vārtus, kad bumbu tīklā no tuvas distances raidīja Artis Jaudzems, panakot 0:3.

Pirmā puslaika turpinājumā jelgavnieku dominance nemazinājās. Pēc stūra sitiena savus pirmos vārtus Jelgavas sastāvā izdevās gūt Antem Bakmazam, kurš pielaboja vāju komandas biedra sitienu – 0:4. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

Atgriežoties no pārtraukuma, turpinājās līdzīga spēle kā iepriekš. Jēkabpils neko ieverības cienīgu nespēja izveidot, kamēr viesu komanda guva piektos vārtus, kad ar izcilu tālsitienu izcēlās uz maiņu nākušais Klers Hē – 0:5.

Hē turpināja demonstrēt lielisku sniegumu un pēc nepilnām 10 minūtēm guva vēl vienus skaistus vārtus. 20 gadus vecais Taizemes futbolists nonāca aci pret aci ar pretinieku aizsargu, viņu apspēlējot un nekļūdīgi sitot bumbu tīklā – 0:6.

Jēkabpils bija sabrukusi. Jelgavas rindās vārtus guva Verners Apiņš, taču tie netika ieskaitīti aizmugures dēļ. Nedaudz vēlāk viens pret vienu ar vārtsargu izgāja Razulis, taču savu iespēju izšķērdēja. Pēc viņa sitiena gan vārtus guva Jelgavas trenera Aleksandra Kurtejana dēls Aleksandrs Kurtejans juniors, taču viņš atradās aizmugurē.

Mazliet vēlāk vārtus tomēr izdevās gūt Apiņam, panākot 0:7, taču uzreiz pēc tam iespējas turpināja šķērdēt Razulis, kurš pēc kārtējās precīzās Hē piespēles trāpīja pa vārtu stabu. Pats Hē pēc neilga brīža atkal ar māņkustībām izbrīvēja sev sitienu un iespēju izmantoja – 0:8. Spēle noslēdzās ar vairāk kā pārliecinošu Jelgavas uzvaru un iekļūšanu 1/4 finālā.

Jēkabpils – Jelgava 0:8 (0:4)

Vārti: Razulis 4′, 18′, Jaudzems 22′, Bakmazs 42′, Hē 58′, 65, 84′, Apiņš 79′
Jelgava: Krūmiņš, Grigarāvičs (Siņeļņikovs 46′), Bakmazs, Apiņš, Kļuškins, Razulis, Klimaševičs, Šlampe, Jaudzems (Kurtejans 67′), Redjko (Hē 46′), Perepļotkins
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs

Avots: Sportacentrs.com