Jelgava – Liepāja piektdienas vakarā

SynotTip futbola Virslīgas 19. kārtas spēlē futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda uzņems neveiksmju mākto “Liepāja/Mogo” vienību.

Tuvākais mačs jelgavniekiem būs noslēdzošais 2018. gada karstajā vasarā. Gada siltākajā periodā izdevies tikt pie divām uzvarām Virslīgas čempionātā, piedzīvojot sešas neveiksmes. Pastāv varbūtība, ka 24. augustā “Jelgavas” vienība zaudēs pat teorētiskās iespējas sezonas beigās ieņemt 1. vietu (šobrīd -29 pret līdervienību RFS).

Punktus, varbūtības un vietas tabulā pagaidām skaita citi. Aļņi gatavojas katram mačam ar pilnu atbildību. Jo uzvaras garša ir neaizmirstama un futbolistam neaizvietojama, neraugoties uz vietu tabulā un sacensību līmeni. Diemžēl, tuvākajās spēlēs jelgavnieku rindās neredzēsim pieredzējušos Arti Lazdiņu un Vladislavu Kozlovu, kuri mokās ar Ahilleja cīpslas savainojumiem. Tāpat trauma piemeklējusi vasaras jaunpienācēju Viktoru Litvinski. No labām ziņām – Alana Siņeļņikova atgriešanās optimālajā formā. Tāpat nevar nepriecēt jauno leģionāru Naima Šarifi un Jaela Eisdena iekļaušanās kolektīvā un komandas spēlē.

Pretinieks

Maz iemeslu priecāties pašlaik Liepājā, kas riskē neiekļūt nākamās sezonas Eiropas sacensībās. Izstāšanās no kausa izcīņas un divi zaudējumi Virslīgas čempionātā rada spriedzes situāciju Kurzemes dienvidrietumos. Pēc gruzīna Tamaza Pertijas aiziešanas par Liepājas vienības galveno treneri kļuvis argentīnietis Dario Aurelio. Tomēr Virslīgas spēlēs atrasties uz rezervistu soliņa viņš vēl nevar, jo Dienvidamerikas trenerim vēl nav nokārtota UEFA licence. Līdz ar to pašlaik komandu vada un pēcspēles preses konferencēs pārstāv kolorītais Mareks Zuntners.

Runājot par sastāva, liepājnieki šovasar papildinājuši rindas ar vairākiem leģionāriem. Vārtus sargā armēnis Arsēns Beglarjans, aizsardzībā blakus bijušajam aļņu futbolistam Sadī Gejam spēlē viņa uzvārda brālis Damē, bet viduslīniju pastiprinājis nigērietis Bendžamins Teidi. Tāpat kluba rindas papildinājis Latvijas nacionālās izlases futbolists Vladimirs Kamešs, taču spēlē pret “Jelgavu” viņš nepiedalīsies diskvalifikācijas dēļ. Par liepājnieku līderi jāsauc Jāni Ikaunieku, kurš šovasar atkal kļuvis par pilnvērtīgu “Liepājas” kluba īpašumu. Jaunās Latvijas izlases līderis Virslīgas čempionātā guvis deviņus vārtus.

Savstarpējās spēles

Šosezon Liepājas un Jelgavas ceļi krustojās trīs reizes. Vispirms “Virslīgas kausa” ietvaros jelgavnieki svinēja panākumu pēcspēles sitienu sērijā. Tomēr čempionāta mačos Liepājā abas reizes pārāki bija mājinieki. 30. aprīlī divi Vernera Apiņa vārtu guvumi palīdzēja “Liepājai” izraut uzvaru (3:1), bet 21. jūnijā Kristers Tobers un Jānis Ikaunieks nokārtoja liepājniekiem drošu un slapju panākumu (2:0). Minētajā spēlē debiju “Jelgavas” meistarkomandas sastāvā piedzīvoja Germans Saveļjevs. Kopumā Virslīgas ietvaros “Jelgava” deviņas reizes pieveikusi liepājniekus, pašai ciešot desmit sakāves. Tikai reize šo komandu savstarpējā spēle noslēgusies neizšķirti. Arī augustā, arī Jelgavā, tikai pirms trim gadiem.

Mājas spēle

Vai var būt kaut kas labāks par darba nedēļas nobeigumu futbola atmosfērā? Šoreiz Zemgales Olimpiskā centra tribīnes piepildīs Baltijas valstu simtgadei veltītā turnīra dalībnieki, kuri allaž kaislīgi jūt līdzi savām favorītkomandām. Pievienojies arī Tu un piedzīvo neaizmirstamu futbola vakaru! Ieejas maksa – 2 eiro, kas ir trīsreiz lētāk un simtreiz foršāk, nekā skatīties spēli TV!