“Jelgava” paraksta ukraiņu aizsargu

29 gadus vecais Ukrainas futbolists Staņislavs Mikicejs parakstījis pusgada līgumu ar futbola klubu “Jelgava”.

Līdzīgi kā baltkrievam Aleksandram Kotļarovam arī Mikicejam spēlēšana “Jelgavā” kļūs par pirmo pieredzi ārzemju čempionātā. Līdz šim futbolists spēlējis Ukrainas Premjerlīgā un 1. līgā “Shakhtar”, “Illichivets”, “Zorya” un “Oleksandria” komandu sastāvā.

Mikicejs ir Doņeckas “Shakhtar” kluba audzēknis, taču šīs vienības rindās futbolists aizvadīja tikai vienu oficiālo spēli, pārsvarā spēlējot dublieros un “Shakhtar-3” komandas sastāvā, kas piedalās Ukrainas 3. pēc spēka līgā. 2009./10. gada sezonu Mikicejs uz īres tiesībām nospēlēja Ukrainas Premjerlīgas klubā “Illichivets” (Mariupole), bet nākamo sezonu aizvadīja Luhanskas “Zorya” vienībā.

2012. gada vasarā aizsargs pārgāja uz 1. līgas komandu “Oleksandria”, ar kuru 2013./14. gada sezonā izcīnīja ceļazīmi uz Ukrainas Premjerlīgu. “Oleksandria” komandas sastāvā Mikicejs aizvadīja arī divas spēles UEFA Eiropas līgā, kur ukraiņi piekāpās Splitas “Hajduk”.

Par pagrieziena punktu futbolista karjerā un dzīvē kļuva 2017. gada marts, kad UEFA izrakstīja Mikicejam 1,5 gada diskvalifikāciju par dopinga lietošanu. Dopings šajā gadījumā bija aizliegtais līdzeklis pret hipertoniju, ko izrakstīja nekompetents ārsts. Neraugoties uz diskvalifikāciju, futbolists pusgadu saņēma algu no “Oleksandria” kluba. Pēc 1,5 gada bez futbola [Mikicejam bija aizliegts trenēties pat ar amatieru komandām] Staņislavs atgriezās “Oleksandria” komandā, kur 2018./19. gada sezonā nospēlēja 15 spēles.

Tāpat varam paziņot, ka futbola klubs “Jelgava” ir pagarinājis līgumu ar citu centra aizsargu Ivo Minkeviču. Jaunais līgums ar kluba audzēkni būs spēkā līdz 2021. gada beigām.