“Jelgavai” iespēja panākt “Spartaku”

Virslīgas 11.kārtas centrālajā spēlē “Jelgavu” gaida sarežģīts pārbaudījums – izbraukuma mačs ar pērnā gada čempionu Jūrmalas “Spartaku”.

Pēc smagas uzvaras pār kausa ieguvēju “Ventspili” mūsu komandai priekšā cīņa ar čempionāta labāko komandu Jūrmalas “Spartaku”. “Jelgavas” savainoto saraksts ir viena no apspriestākajām tēmām Virslīgas čempionātā. Reinis Flaksis, Ritis Leļūga, Alans Siņeļņikovs, Artis Lazdiņš, Evalds Razulis, Gļebs Kļuškins, Oļegs Malašenoks, Gints Freimanis… Tāpat pret “Ventspili” savainojumu dēļ laukumu atstāja Kevins Kaubers un Oskars Deaks, taču abi divi ir gatavi doties laukumā šodienas cīņā. Spēle būs smaga un bez drošas aizsardzības ar Valēriju Redjko un Mārci Ošu priekšgalā te neiztikt. Valērijam šis mačs būs ļoti īpašs. 300. spēle futbola kluba “Jelgava” rindās.

Pretinieks

Jūrmalas komanda 2016.gadā sensacionāli kļuva par Virslīgas čempionāta uzvarētāju un jūlijā pirmo reizi uzsāks dalību Čempionu līgas izcīņā. Ziemas pāreju periodā jūrmalniekiem izdevās saglabāt zelta medaļas atnesušo kodolu. No pērnās sezonas pamatsastāvā prom ir vārtsargs Vladislavs Kurakins un centra aizsargs Konstantīns Bogdans, kurš ir spēlējis Aleksandra Kurtejana vadībā Moldovas U-21 izlasē.

Šosezon Jūrmalas komanda atrodas turnīra tabulas galvgalī, izcīnot sešas uzvaras pie trim neizšķirtiem un viena zaudējuma pirmajā kārtā pret RFS. Par pamatu tik spožiem rezultātiem var uzskatīt poļu speciālistu Mareku Zubu un viņa nemainīgo starta vienpadsmitnieku. Vārtos droši spēlē Jevgeņijs Ņerugals, aizsardzībā kopā ar Pāvelu Mihadjuku spēlē bijušais uzbrucējs Elvis Stuglis, bet vidū divi Latvijas izlases debitanti Jevgeņijs Kazačoks un Edgars Vardanjans. Taču vispārliecinošāk izskatās uzbrukuma līnija, kur spīd kapteinis-ģenerāldirektors Edgars Gauračs, motoriņš no Krievijas vārdā Jevgeņijs Kozlovs un labākais vārtu guvējs “Jelgavas” kluba vēsturē Vladislavs Kozlovs.

Savstarpējās spēles

Šogad “Jelgava” un “Spartaks” savā starpā tikās veselas trīs reizes trīs dažādu turnīru ietvaros. Ja spēle Virslīgas “Ziemas kausa” ievadā neko sevišķu nenozīmēja, tad jelgavnieku zaudējumi kausā (0:1) un Virslīgā (1:2, vārti Artim Jaudzemam) lika futbola apskatniekiem un līdzjutējiem ar skepsi raudzīties uz Zemgales komandas perspektīvām šajā sezonā.

Abu komandu savstarpējo spēļu vēsture aizsākās tālajā 2008.gadā, kad jelgavnieki kopā ar jūrmalniekiem vēl sapņoja par spēlēšanu Latvijas futbola elitē. Toreiz 1.līgas spēlē “Jelgava” uzvarēja ar 3:1, pateicoties Viktora Rezjapkina un Kārļa Kinderēviča vārtu guvumiem. Savā starpā komandas ir tikušās 26 reizes, “Jelgavai” izcīnot 10 uzvaras, 8 reizes spēlējot neizšķirti un 8 reizes atzīstot pretinieku pārākumu.

Izbraukums

Spēle notiks Jūrmalas pilsētas stadionā “Sloka”, kur “Jelgava” 2016.gada maijā izcīnīja savu ceturto Latvijas kausa trofeju. Šis stadions, kas savās tribīnēs var satilpināt 2500 līdzjutēju, futbola aprindās tiek saukts par labāko Latvijā. Ieeja uz Jūrmalas “Spartaka” spēlēm Virslīgas ietvaros futbola draugiem ir bezmaksas. “Jelgavas” kluba līdzjutēju sektors paredzēts centrālās tribīnes labajā pusē. Tikt līdz Slokas stadionam var ar elektrovilcieniem un mikroautobusiem no Rīgas.