“Jelgavas” futbola kluba jaunais sākums

4. novembrī Futbola klubs “Jelgava” aizvadīs noslēdzošo spēli 2017. gada Virslīgas sezonā. Pretī visās frontēs ambiciozā organizācija RFS.

Varam droši apgalvot, ka Jelgavas galvenā sporta komanda noslēgs sezonu uz pozitīvas nots, jo šoruden jelgavniekiem bija četras ļoti spilgtas un skaistas spēles. Divas atspēlēšanās no 0:2 “Skonto” stadionā pret ambiciozo “Riga” FC, Gļeba Kļuškina neiespējamie vārti Liepājā un Kevina Kaubera “tēva performance” Jūrmalā – viss tas bija patiešām skaisti un emocionāli. Jā, turnīra tabulā paliksim sestajā jeb priekšpēdējā vietā, taču skats uz nākotni pirms sezonas noslēdzošās spēles patiešām ir ļoti pozitīvs.

Šonedēļ kluba administrācijā notikušas dažas izmaiņas, par kurām ziņosim tuvākajā nākotnē. Tāpat neaizmirstam par “Jelgavas futbola mājas” projektu, kur nekas nav atcelts (tikai drusciņ pārcelts). Izmaiņas sekos arī sastāva ziņā, bez kā nevar iztikt skarbajā Latvijas futbola ziemā. Šodien līdzjutējiem ir lieliska iespēja pateikties Gļebam Kļuškinam, kuram 75 spēles un 17 gūtie vārti trijās sezonās FK “Jelgava” sastāvā. Tāpat ir iespēja sveikt mūsu dublieru komandu, kas otro gadu pēc kārtas tika pie bronzas godalgām Virslīgas dublieru čempionātā. Svētdien, starp citu, jauniešiem pēdējā spēlē šosezon pret čempioniem RFS-2.

Atgriežoties pie 4. novembra Virslīgas spēles, atzīmēsim, ka sezonu nu jau noslēgusies Mārcim Ošam, Endijam Šlampem un Alanam Siņeļņikovam. Pie vainas viena aktiera šovs 28. oktobrī, par ko ironiskā manierē rakstījām pagājušajā nedēļā. Sasniegt rezultātu nebūs viegli, taču ar pilnu pašatdevi centīsimies to izdarīt, jo “Jelgavas” futbola klubs ir par tīru un skaistu cīņu SynotTip futbola Virslīgas pēdējā kārtā!

Pretinieks

Naktī pirms spēles ar “Jelgavu” RFS komandas ģenerāldirektors Maksims Krivuņecs savā Facebook profilā piesauca augstākos spēkus, lai tie palīdzētu viņa klubam izcīnīt uzvaru pret jelgavniekiem. 4. novembra spēle Rīgas “otrajām lauvām” nozīmē patiešām daudz, jo tās cena ir vēsturiska ceļazīme Eirokausos. Piedāvājām visus variantus, kas ietekmēs mūsu šodienas pretinieku uzvedību:
– RFS zaudē. RFS Eirokausos tiek tikai gadījumā, ja paralēlajās spēlēs “Ventspils” zaudē “Spartakam”, bet “Liepāja/Mogo” spēlē neizšķirti ar “Metta/LU”. Šis scenārijs ir teju neiespējams, tāpēc šaubāmies, ka RFS futbolisti priecāsies par “Jelgavas” komandas uzvaru
– RFS spēlē neizšķirti. RFS tiek Eirokausos tikai gadījumā, ja “Ventspils” zaudē “Spartakam”. Ja gadījumā Latvijas čempioni būs vadībā ar 3:0 Ventspilī, tad mūsu pretinieki sāks turēt neizšķirta rezultātu. Bet arī šādam rezultātam grūti noticēt, tāpēc…
– RFS ir jāuzvar. Un citu variantu neatliek. Tāpēc gaidīsim ļoti atklātu spēli no mūsu šīs dienas pretiniekiem. Ja RFS uzvar, tad raudās Ventspilī vai Maskavā, bet noteikti ne Rīgā.

Runājot par pretinieka trumpjiem gribās izcelt brāļus Višņakovus – Eduardam deviņi gūtie vārti pēc pievienošanās RFS klubam šī gada jūlijā, kamēr Aleksejs var kļūt par labāko Virslīgas čempionāta piespēlētāju (līdz šim Latvijas izlases futbolistam astoņas rezultatīvās piespēles).

Savstarpējās spēles

Šī būs vien trešā abu komandu savstarpējā spēle Jelgavā. Pirmā notika pagājušā gada jūlijā, kad divi skaisti vārtu guvumi atnesa “Jelgavas” futbola lokomotīvei pārliecinošu uzvaru. Šogad atkal uzņēmām RFS vasaras vidū un kopīgi noorganizējām vienu no sezonas jautrākajām spēlēm – galu galā 1:1 pie laba Arta Jaudzema vārtu guvuma. Ja ņem vērā visas “Jelgavas” un RFS spēles SynotTip futbola Virslīgā (citās Virslīgās komandas nav tikušās), tad līdz šodienai ir absolūts līdzsvars: trīs uzvaras katrai no komandām pie viena neizšķirta. Šogad jelgavnieki, pateicoties Mindauga Grigarāviča vārtiem, svinēja uzvaru pašā Rīgas sirdī – Kauguru vidusskolas stadionā, kamēr spēle Arkādijas vārdā nosauktajā stadionā noslēdzās ar pārliecinošu RFS uzvaru (3:0).

Mājas spēle

Šī būs 10. spēle Zemgales Olimpiskā centra futbola stadionā 2017. gada Virslīgas sezonā. Līdz šim “Jelgavas” mājas spēles Kronvalda ielā apmeklēja vidēji 522 cilvēki, kas ir viens no labākajiem rādītājiem Virslīgā. Pēdējā kārtā ir lieliska iespēja to uzlabot, jo, kā mums zināms, uz šo spēli ieradīsies daudz futbola cienītāju no valsts galvaspilsētas. Nāc arī Tu, ja vēlies pēdējo reizi šogad izbaudīt īsto futbola atmosfēru tepat Latvijā!