Jelgavas futbola leģenda – Valērijs Redjko

Pie pirmā profesionālā futbolista līguma futbola klubā “Jelgava” pēc 10 sezonu spēlēšanas amatiera statusā (paralēli strādājot par jaunatnes akadēmijas treneri) beidzot ir ticis Valērijs Redjko, ko Jelgavā futbola cilvēki sauc vienkārši par Jelgavas futbola leģendu. Un tāds viņš arī ir – vienīgais, kas FK “Jelgava” sastāvā ir no komandas, kas 2009.gadā izcīnīja Latvijas 1.līgas čempiona titulu un atgrieza Jelgavu Latvijas futbola elitē jeb Virslīgā.

Valērijs “Jelgavas” sastāvā (1.līgā, Virslīgā, Latvijas Kausa izcīņā un UEFA Eiropas līgā) ir nospēlējis 288 spēles (10 sezonās), pie kam par 68 spēlēm apsteidzot Igoru Lapkovski (220 spēles 10 sezonās) un par 78 spēlēm Borisu Bogdaškinu (210 spēles 7 sezonās “Jelgavas” sastāvā). Gūto vārtu ziņā ar 45 gūtiem vārtiem V.Redjko pagaidām atrodas 2.vietā (visvairāk, proti, 49 vārtus ir guvis Vladislavs Kozlovs, bet 3.vietā ar 41 gūtiem vārtiem atrodas Oļegs Malašenoks).

Nevar nepieminēt to, ka 2009., 2010. un 2011.gadā Valērijs bija FK “Jelgava” kapteinis (2011.gadā pārņemot šo godu sezonas vidū no Jurija Ksenzova, kas spēlē pret “Flītvudu” salauza potīti un kam līdz ar to sezona bija galā), tātad ar kapteiņa apsēju uz rokas izcīnīts zelts 1.līgā, Latvijas Kauss 2010.gadā, kā arī uzvarēts tolaik Anglijas Premjerlīgā startējošais “Blackpool FC” (Zemgales olimpiskā centra atklāšanas spēlē).

FK “Jelgava” radošais direktors Ainārs Tamisārs stāsta, ka Jelgavā pavasara iestāšanos nosaka nevis pēc kalendāra, bet skatoties pēc tā, vai uz treniņiem un spēlēm Valērijs brauc ar velosipēdu vai automašīnu, t.i., 3 dienas pēc tam, kad Valērijs ir uzsācis velosezonu, Jelgavā sākas pavasaris. Arī Valērija velosipēds ir īpašs, jo tas ir izgatavots speciāli viņa augumam un īpaši kājām (futbolista kājas noteikti ir ieskaitāmas tai pašā kategorijā kur “pianistu pirksti”).

Savukārt FK “Jelgava” direktors Jānis Vuguls stāsta: “Valērijs kārtējo reizi šosezon pierādīja, ka ir viens no labākajiem aizsargiem līgā un ne velti viss ko FK Jelgava ir izcīnījusi ir noticis ar Redjko sastāvā–uzvara pirmajā līgā,  četri Latvijas kausi, Virslīgas bronza un sudrabs kā arī panākumi Eiropas Līgā. Parakstot līgumu ar Valēriju, varam teikt, ka esam saglabājuši šīs sezonas sastāva kodolu un tas ļauj ar optimismu raudzīties uz nākamo gadu.”