“Jelgavas” futbolistiem studiju laiks

17. jūnijā Zemgales Olimpiskā centra stadionā futbola klubs “Jelgava” uzņems futbola klubu “Metta / Latvijas Universitāte”.

Pēc divu nedēļu pārtraukuma Latvijas futbola laukumos atgriežas Virslīga. Abām šodienas sāncensēm vairāki spēlētāji devās palīgā dažādām izlasēm, un paredzēt kādā formā būs atsevišķi spēlētāji ir visnotaļ sarežģīti. Par “Jelgavas” izlašniekiem jau rakstījām, tikmēr “Metta/LU” komanda bija plaši pārstāvēta Daiņa Kazakeviča vadītajā U21 izlasē, kas ZOC stadionā nespēja pieveikt Andoru.

Šodien mūsu komandai atkal būs jāiztiek bez kapteiņa Ginta Freimaņa, kurš izlases nometnē atsvaidzināja veco savainojumu. Tāpat kādu laiku nevaram cerēt uz Alanu Siņeļņikovu, Reini Flaksi, Riti Leļūgu un Arti Lazdiņu. Pārējie spēlētāji, ieskaitot jaunpienācēju Klēru Hē, ir gatavi cīņai ar ļoti sarežģītu pretinieku.

Pretinieks

“Metta” debitēja Latvijas spēcīgākajā čempionātā 2012. gadā. Uz pārējo klubu fona zaļi-baltie vienmēr ir izcēlušies ar nepiekāpīgu raksturu, tradīcijām un labi organizēto fanu pulku. “Mettas” kluba sistēma bieži vien kalpo par paraugu citiem Latvijas klubiem. Šosezon mettieši 11 spēles ir sakrājuši vien deviņus punktus, kas viņus ierindo 7. vietā. Taču tas nenozīmē, ka “Metta/LU” netur līdzi pārējām Virslīgas komandām – katrā spēlē Andra Riherta vadītie futbolisti cīnās līdz galam, bet mača iznākumu bieži vien izšķir kāds sīkums.

Pretinieku komandas rindās šosezon ir vērts piesekot Dienvidāfrikas jauniešu izlašu futbolistam Kabello Seribam, kurš ļoti labi ir iekļāvies “Mettas” komandas sistēmā. Spilgti sevi parāda Eduards Emsis un Vladislavs Fjodorovs, kuriem šosezon pa vienam ļoti skaistam vārtu guvumam. Tāpat labu sezonu aizvada Ingars Sarmis Stuglis, kura dalība šodien ir zem lielas jautājumu zīmes izlasē gūtā savainojuma dēļ. Taču par galveno komandas zvaigzni šobrīd var saukt Dāvi Indrānu, kurš nupat debitēja Latvijas nacionālajā izlasē. Uz uzbrukumu tendēts pussargs nenobijās no Portugāles superzvaigznēm, kā arī palika atmiņā kā spēlētājs, kurš labi izskatās vairāku videokameru priekšā.

Savstarpējās spēles

“Mettas” un “Jelgavas” savstarpējās attiecības ilgst jau vairāk nekā 10 gadus. Trīs sezonas šīs komandas cīnījās 1. līgā, bet kopš 2012. gada sīvi spēkojas Virslīgas čempionātā. Spēles pret “Mettu” ir spilgti iegājušas Jelgavas futbola un sporta vēsturē, jo tieši pēc tām mūsu klubs izcīnīja vēsturiskās bronzas (2014. gadā) un sudraba (2016. gadā). Iepriekšējā sezonā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm (0:3, 2:0, 1:0, 1:2), kamēr vienīgajā spēlē šogad “Jelgava” bija pārāka ar 3:1.

Mājas spēle

Pēc triju nedēļu pārtraukuma FK “Jelgava” atgriežas savā mājas stadionā. Līdz šim ZOCā tika piedzīvots zaudējums (0:3 pret “Riga”) un izcīnīta viena uzvara (1:0 pār “Ventspili”). Šodien ceram uz mūsu uzticīgo līdzjutēju atbalstu un paši centīsimies jūs nepievilt.

Biļetes cena uz “Jelgavas” mājas spēlēm ir divi eiro. Kartes “Mana Jelgava” īpašniekiem ieeja uz visām mājas spēlēm ir bezmaksas. Vairāk www.manajelgava.lv