Jelgavnieki Ilūkstē

Kā jau ierasts ik gadu, JFA Jelgava vasarā dodas uz  futbola nometni. Šajā gadā nomentes apmeklētāju skats sasniedza rekorlielu skaitu 120 audzēkņus, kas savu treneru vadībā darbojās vasaras sporta atpūtas nometnē.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz tika mainīta nometnes vieta no Rojas, Rīgas jūras līča piekrastē uz Ilūkstes pilsētu Sēlijas dienvidaustrumos. Gandrīz 240 km attālumā no mājām paši jaunākie futbolisti mācījās komunicēties, saprast, ka ir tādi paši kā pārējie, varbūt arī kaut kādā ziņā labāki – neierastā vidē mazie parādīja sevi no pavisam citas puses – tika atklāti jauni talanti, izvirzīti jauni mērķi un iepazīti jauni draugi. Savukārt akadēmijas jauniešiem visai piesātinātā nometnes programma deva iespēju lietderīgi un interesanti pavadīt laiku, ļaujot atraisīties, kļūt patstāvīgākiem, apgūt sociālās prasmes un iemaņas ar saviem vienaudžiem, kā arī pilnveidot savu futbola spēles meistarību un uzlabot fizisko sagatavotību. Ārpus treniņiem katru vakaru audzēkņiem tika organizētas dažādas aktivitātes, kā piemēram, orientēšanās pa Ilūkstes pilsētu, nakts stafetes un FK Jelgavas spēles skatīšanās uz lielā ekrāna.

Nometnes darbā iesaistītie treneri atzīst, ka ierastā vidē nevar aizstāt nometnē iegūto pieredzi un iemaņas, tāpēc jau arī nometnes galvenais mērķis – veicināt jauno futbolistu garīgo un fizisko prasmju attīstību sporta nodarbībās, radot priekšstatu par personību, kura ir spējīga sadarboties ar pārējiem savu mērķu sasniegšanai. Vai arī nākamgad mērosim ceļu uz tālo Ilūksti – vēl domāsim, taču viennozīmīgi – ir gandarījums par labi padarītu darbu +rezultāts +audzēkņu prieks. Tātad – pozitīvās emocijas, kas atsver visu!