Kad ar neizšķirtu pret čempionu ir par maz

Slokas stadionā tika aizvadīta Virslīgas 11 .kārtas spēle, kurā FK «Jelgava» viesos ar rezultātu 1:1 (0:0) spēlēja neizšķirti ar Jūrmalas «Spartaks» futbolistiem.

Atšķirībā no iepriekšējās spēles ar jelgavnieku piedalīšanos, šoreiz mača gaita bija ātra un bīstamiem vārtu gūšanas momentiem bagāta. Jau 8. minūtē ātrs «Jelgavas» pretuzbrukums noslēdzās ar garu piespēli gar vārtiem, taču Artis Jaudzems līdz bumbai nespēja aizsniegties. Vēl pēc piecām minūtēm viesi vēlreiz devās pretuzbrukumā trijatā pret diviem jūrmalniekiem, taču Kevina Kaubera piespēle Gintam Freimanim bija ļoti neprecīza un iespēja tika izniekota. Jelgavnieku kapteinis 17. minūtē savā soda laukumā gandrīz uzdāvināja vārtu guvumu bijušajam komandas biedram Vladislavam Kozlovam, kurš nespēja no pāris metriem precīzi sist bumbu vārtos. Lai arī vairāk ar bumbu spēlēja jūrmalnieki, tieši jelgavniekiem bija labākas iespējas atklāt rezultātu. 21. minūtē sezonas skaistākos vārtus varēja gūt Rafaels Ledesma, kurš no soda laukuma robežas spēcīgi sita pa bumbu no gaisa, taču tā lidoja pāri vārtiem. Vēl pēc brīža līdzīga epizode bija Andrejam Perepļotkinam, taču viņa šāvienu bloķēja mājinieku aizsargs. Pēc spēlētām 45 minūtēm neizšķirts – 0:0.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā spēlē, komandas daudz tika pie standartsituācijām, taču būtisku labumu tās nedeva. Mača 58. minūtē rezultāts beidzot tika atklāts – pēc Ledesmas izpildīta stūra sitiena asprātīgi pie tuvā vārtu staba nospēlēja Ante Bakmazs, kurš pavirzīja bumbu dziļāk soda laukumā – tur pirmais pie tās tika Mārcis Ošs, kurš to spēcīgi trieca vārtu tīklā. Pēc zaudētajiem vārtiem neliels apjukums bija jūtams «Spartaka» spēlē, jo mājinieki atdeva iniciatīvu jelgavniekiem. Neveiksmīga epizode mača 81. minūtē Oša izpildījumā noveda pie Jevgeņija Kozlova izgājiena vienatnē pret Kasparu Ikstenu – 1:1. Nākamo pāris minūšu laikā viesiem bija trīs labas izdevības atgūt vadību, taču mājiniekus glāba Jevgēnijs Nerugals. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:1.

FK «Spartaks» Jūrmala – FK «Jelgava» 1:1 (0:0)
Vārti: J.Kozlovs 81′; Ošs 58′
Brīdinājumi: Šimunovičs, Vardanjans
FK «Jelgava»: Ikstens, Freimanis, Ošs, Redjko, Perepļotkins, Bakmazs, Klimašēvičs, Rafaļskis, Jaudzems (85’ Grigarāvičs), Ledesma (81’ Malašenoks), Kaubers (74’ Kļuškins)

Avots: “Jelgavas Vēstnesis”