Klāt uzbrucējs ar lielu pieredzi

Futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda turpina stiprināt sastāvu pirms sezonas izšķirošās daļas. Šonedēļ vienības rindas papildinājis uzbrucējs Maksims Votinovs.

1988. gadā dzimušais futbolists ar Zemgales klubu parakstījis pusotra gada līgumu. Iepriekš Votinovs spēlējis vairākos klubos Somijā, Krievijā un Slovākijā.

Maksims Votinovs futbola prasmes apguva abās spēcīgākajās Sanktpēterburgas akadēmijas – “Smena” un “Zenit”. Pieaugušo karjeras sākumā uzbrucējs kādu laiku trenējas ar Šveices “Yverdon” un Kazahstānas “Astana” komandās, taču tur nepalika un pārgāja uz Somijas 2. pēc spēka līgas klubu “Kuusankoski”. Pēc sekmīga pusgada 2. līgā Votinovs pievienojās vienai no vadošajām Somijas komandām “Myllykosken Pallo−47”, kur trīs sezonu laikā guva 29 vārtus. 2010. gadā krievu futbolists atzīmējās ar hat-trick UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas mačā pret Andoras komandu.

Pēc Somijas Votinovs pievienojās Krievijas Nacionālās līgas [FNL] komandai “Baltika”. Kaļiņingradā futbolists 2,5 gadus, pēc tam pārejot uz Premjerlīgas klubu “Arsenal” no Tulas. Elites līmenī 2014./2015. gada sezonā Maksims nospēlēja deviņas spēles. 2015. gadā Votinovs atgriezās FNL, kur uzspēlēja “Tosno” (Sanktpēterburgas apgabals) un “Luch” (Vladivostoka) komandās.

2016. gadā uzbrucējs sāka Slovākijas augstākās līgas klubā “Zemplin”, palīdzot tam noturēties valsts augstākajā līgā. Pēc pusgada Slovākijā sekoja atgriešanās dzimtenē un vēl trīs sezonas Krievijas 2. pēc spēka čempionātā. Kopumā FNL Votinovs nospēlējis 176 spēles un guvis 37 vārtus. 2018./2019. gada sezonu Sanktpēterburgā dzimušais futbolists aizvadīja “Tyumen” komandā.