Kubarevs debitēs pret Valmieru

15. jūnijā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda aizvadīs pirmos spēli galvenā trenera Oļega Kubareva vadībā. Plkst. 15:00 jelgavnieki Zemgales Olimpiskā centra stadionā uzņems FK “Valmiera Glass”/ViA.

Pirmo treniņu “Jelgavas” komandai Kubarevs novadīja trešdien. Laika ieskrieties pavisam nav, jo jau sestdien pirmā spēle. Pašlaik aļņi atrodas turnīra tabulas pēdējā vietā [ko sauc arī par “pārspēļu zonu”], no kuras gan ātri var ielekt tabulas viducī un pietuvoties “Eirokausu zonai”.

Komandas treniņos šobrīd piedalās virkne pārbaudāmo spēlētāju. Trīs futbolistus [divus brazīliešus un vienu izraēlieti] varēja redzēt darbībā pārbaudes spēlē ar BATE, kamēr šobrīd Jelgavas vienībai uz pārbaudes laiku pievienojušies vēl divi spēlētāji, kuri sezonu iesāka tepat Latvijā. Transfēru un pāreju logs veras vaļā 17. jūnijā, kad arī sāksim ziņot par komandas jaunpienācējiem.

Mačā pret “Valmiera Glass”/ViA jelgavniekiem nāksies iztikt bez diskvalificētā Naima Šarifi. Toties savas diskvalifikācijas izcietuši komandas kapteinis Renārs Rode un malējais aizsargs Artjoms Osipovs. Atpakaļ ierindā ir pussargs Andris Krušatins un uzbrucējs Ņikita Ivanovs, kurš bija iedzīvojies savainojumā pirmā apļa spēlē ar valmieriešiem. Šonedēļ treniņus ar komandu atsācis Eduards Emsis, kamēr uzbrucēji Gurams Lukava un Džaneiro Purperharts joprojām dziedē traumas. Pie savainojuma ticis arī jelgavnieku pamatvārtsargs Germans Māliņš, kura vietu vārtos ieņems Vladislavs Kurakins. Zīmīgi, ka 2016. gadā Kurakins bija pamatvārtsargs Oļega Kubareva vadītajā Jūrmalas “Spartaka” komandā, kas izcīnīja Latvijas čempiona titulu.

Pretinieks

“Valmiera” ilgāku sezonas daļu atrodas starp vadošajām četrām komandām. Iepriekšējā kārtā valmieriešus uz ceturto vietu nostūma Jūrmalas “Spartaks”. Gruzīnu speciālista Tamaza Pertijas vadībā “Valmiera Glass”/ViA izcīnīja sešas uzvaras 14 spēlēs, pārspējot “Riga” [divreiz], RFS, “Liepāju”, “Daugavpili” un “Mettu”.

Par komandas līderi jāuzskata japāņu pussargu Šunsuke Nakamuru, kurš veic lielu darba apjomu laukuma vidusdaļā. Centrā japānim palīdz ukrainis Oleksijs Helovani, kā arī vietējie spēlētāji Mārcis Ērglis un ex-jelgavnieks Boriss Bogdaškins. Tāpat jāizceļ komandas vārtsargs Vladislavs Lazarevs, kurš 14 spēlēs ielaidis 12 vārtus.

Savstarpējās spēles

Pirmā apļa mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Zīmīgi, ka spēle starp “Valmieru” un “Jelgavu” kļuva par pirmo šajā Virslīgas sezonā, kurā komandas neguva vārtus. Jelgavnieki nespēja gūt vārtus arī pērnās sezonas noslēdzošajā spēlē Valmierā [zaudējums 0:1]. Toties Zemgales Olimpiskā centra stadionā “Jelgava” raidīja astoņas bumbas pretinieku vārtos, izcīnot uzvaras ar 5:1 un 3:2.

Tāpat jāizceļ treneru Oļega Kubareva un Tamaza Pertijas savstarpējo spēļu bilance. Šosezon Kubarevs, esot pie “Riga” stūres, piekāpās Pertijas “Valmierai” ar 0:1. Savukārt 2013. gadā, kad Kubarevs vadīja “Spartaku”, bet Pertija – “Skonto”, gruzīna komanda bija pārāka ar 2:1.

Mājas spēle

Lielais futbols beidzot atgriežas Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Pavasarī stadionā tika ierīkota automātiskā zāliena laistīšanas sistēma, kas palīdzēs uzturēt Jelgavas galveno laukumu labā kvalitātē. Jābilst, ka oktobra beigās ZOC otro reizi vēsturē uzņems Latvijas kausa finālmaču.

Ieeja skatītājiem uz spēli maksās trīs eiro. Atgādinām, ka krājot biļetes, futbola draugi var tikt pie brauciena uz Tatru kalniem.