Kurtejans: “Nekas vēl nav beidzies”

Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtas spēlē starp Budapeštas “Ferencvaros” un “Jelgavu” uzvaru ar 2:0 izcīnīja ungāru futbolistu. Piedāvājam Aleksandra Kurtejana, Ante Bakmaza, Valērija Redjko un Endija Šlampes komentārus pēc aizvadītā mača.

Aleksandrs Kurtejans, FK “Jelgava” galvenais treneris: “Zaudējums, protams, neko labu nenes. Jebkurā gadījumā šeit ir divas spēles. Domāju, ka viss izšķirsies Jelgavā. Būs ļoti sarežģīti, jo pretinieku komanda ir ļoti laba, ko arī šodien pierādīja. Sapratām, ka spēlēsim kā otrais numurs un mums nebūs daudz iespēju. Nekas traks nav noticis. Esmu pateicīgs puišiem par pacietību, jo ir ļoti sarežģīti 90 minūtes spēlēt bez bumbas. Meklēsim variantus pie pretinieku vārtiem jau Jelgavā.

Pirms spēles es sacīju, ka izredzes vienmēr ir 50 uz 50. Ja godīgi, varam nospēlēt vēl sparīgāk un agresīvāk. Uzskatu, ka šodien mēs parādījām 70-80% no savām iespējām. Varam parādīt krietni vairāk. Ceru, ka spēsim izrādīt pretestību savā laukumā, taču vēlreiz jāsaka, ka jums [ungāriem] ir ļoti laba komanda. Cīnīsimies līdz galam!”

Ante Bakmazs, FK “Jelgava” pussargs: “Viņiem ir laba komanda. Liela komanda. Ja godīgi, mēs labi pieturējāmies pie sava spēles plāna. Uzskatu, ka koncentrēšanas trūkums noveda pie ielaistajiem vārtiem. Ja neesi koncentrējies šāda līmeņa spēlēs, tevi sodīs. Bijām ļoti disciplinēti, kas iekļāvās mūsu spēles plānā. Nekas vēl nav zaudēts. Ir iespējams uztaisīt pretiniekiem smagu spēli Jelgavā. Esam sapratuši viņu kvalitāti. Tagad vairs nekādas cieņas. Ticu, ka varam tikt tālāk!”

Valērijs Redjko, FK “Jelgava” aizsargs: “Eirokausos spēlēt vienmēr ir sarežģīti, taču vieglāk iet ar noskaņošanos. Tādas emocijas iziet tikai vienreiz gadā. Emociju bija daudz, tomēr ar tāda līmeņa pretinieku ir grūti spēlēt. Ātri ielaidām vārtus tikai tāpēc, ka neesam spēlējuši tādā līmenī. Nenospēlējām līdz galam momentus, tāpat pretinieks spēlēja ļoti ātri. Pēc tam pieradām, iegājām spēlē un turējām diezgan ilgi rezultātu [0:1]. Kaut ko pat varējām izveidot no stūriem, no autiem. Beigās arī izskrējām, bet Kevinam [Kauberam] un Mindam [Grigarāvičam] pietrūka veiksmes. Labāka būtu bijusi vienu vārtu starpība, jo 0:2 ir diezgan sarežģīts rezultāts. Mājās darīsim visu – ēdīsim zemi, rausim tīklu, lauzīsim vārtus… Mēģināsim. Nav tik traki ar viņiem spēlēt. Pagājušogad bija grūtāk.”

Endijs Šlampe, FK “Jelgava” aizsargs: “Fantastiskas sajūtas. Ņemot vērā to, ka ilgi nesanāca spēlēt RFS sastāvā. Pēkšņi divu nedēļu laikā dzīvē viss mainījās. Liels stadions, īsta futbola atmosfēra – vairāk neko nevar vēlēties!

Varbūt kādu pusmomentu mēs varējām izspiest. Pie ielaistajiem goliem kaut kādā brīdī zaudējām koncentrāciju, pazaudējām savu spēlētāju un kaut kur nenospēlējām līdz galam. Varējām labāk, bet vēl ir 90, varbūt 120 minūtes.”