Kurtišs: “Sajūtas fantastiskas!”

“Virslīgas kausa” ceturtdaļfināla spēlē starp “Jelgavu” un “Liepāju/Mogo” pēcspēles sitienu sērijā triumfēja jelgavnieki, izšķirošo sitienu realizējot bijušajam Liepājas komandas uzbrucējam Markam Kurtišam, kuru uzreiz pēc mača beigām aicinājām uz sarunu.

Kādas sajūtas, nupat iesitot izšķirošo pendeli pret savu bijušo komandu?
Fantastiskas! Jā, tas ir tikai “Ziemas kauss” [“Virslīgas kausa” alternatīvais nosaukums – aut.]… Taču iesist golu pret Liepāju, kas viņus izsit no turpmākās cīņas par trofeju, ir patīkami. Emocijas sakāpinātas.

Zinot, ka “Virslīgas kauss” ir pārbaudes turnīrs, cik nopietni uztvērām šo spēli?
Spēlei gatavojāmies nopietni. Turpinām smago pirmssezonas darbu, daudz strādājot treniņos. Zinājām, ka spēles pret liepājniekiem Jelgavai vienmēr ir principiālas, kas deva papildus motivāciju. Vispār nav starpības, vai tas ir “Ziemas kauss” vai Virslīgas mačs… Mēs katrā spēlē cīnīsimies par uzvaru!

Kā bija atrasties pretējā nometnē un spēlēt pret labi pazīstamiem futbolistiem?
Spēlei nemaz nevajadzēja papildus noskaņoties. Kad pasaka, ka jāspēlē pret Liepāju, uzreiz rodas vēlme sevi pierādīt. Īpaši pēc pagājušās sezonas, kad maz spēlēju.

Ko teiksi par spēles pamatlaiku? Kur bijām labāki, kur vēl jāpieliek?
Spēles temps bija diezgan augsts. Tas parādīja to, ka mēs varam izturēt šādi spēlējot. 90 minūtes kustībā, Liepāja visu laiku mūs presēja. Uzskatu, ka vēl jāpieliek bumbas kontrolē un komandas ķīmijā, lai vienam otru labāk sajust laukumā. Pagaidām vēl ir brīži, kad nav savstarpējās saprašanas un rodas tehniskais brāķis.

Cik daudz redzēji no RFS spēles? Ko teiksi par mūsu pretiniekiem pusfinālā?
Viņi cīnījās ar “Ventspils” dublieriem… Šī spēle parādīja, ka jāspēlē augsti un jāveido presings, kas liegs pretinieku komandai daudz domāt un ļaus mums uzspiest savu spēli.