Lielā iespēja Latvijas kausā

21. augusta vakarā “Jelgava” aizvadīs Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēli pret BFC “Daugavpils”. Izbraukuma mačs “Celtnieka” stadionā sāksies plkst. 17:00.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavas un Daugavpils vienības piedzīvoja rezultatīvus zaudējumus Virslīgas mačos. Jelgavnieki turpina atrasties tabulas 7. vieta, par diviem punktiem apsteidzot daugavpiliešus un par tiem pašiem diviem punktiem atpaliekot no “Liepājas”. Vadošais piecinieks ir attālinājies un tikšana Virslīgas četriniekā jau tagad izskatās pēc ļoti sarežģīta uzdevuma.

Tāpēc kāroto Eirokausu ceļazīmi jācenšas izcīnīt caur Latvijas kausu! Līdzīgas domas arī minētajām “Daugavpils” un “Liepājas” komandām, kuras tabulā atrodas aļņiem blakus. Optimismu dod fakts, ka pusfinālā Virslīgas komandas sagaida 2. līgas vienība “Karosta”. “Daugavpils” un “Jelgavas” pāra uzvarētājam pastāvēs 33% iespēja kausa pusfināla izlozē izvilkt laimīgo lozi ar 2. līgas komandas nosaukumu.

Atgādināsim, ka Latvijas kausa 1/8 finālā jelgavnieki ar 1:0 pieveica citu Virslīgas vienību “Mettu”. Vienīgos vārtus aļņu labā guva Iraklijs Bidzinašvili. Savukārt “Daugavpils” 1/8 fināla stadijā negaidīti pārvarēja Jūrmalas “Spartaka” pretestību, izcīnot izbraukuma uzvaru ar 1:0.

Pretinieks

“Daugavpils” šobrīd izskatās pēc neparedzamākās Virslīgas vienības. Vairākas sastāva izmaiņas vasarā lika uzskatīt, ka komanda vairs nevarēs tik ražīgi krāt punktus, kā tas bija Virslīgas sezonas pirmajā pusē. Taču uzvaras pār “Spartaku” kausā un “Liepāju” čempionātā apklusināja skeptiķus.

Daugavpiliešiem izdevās atrast aizstājējus klubu pametušajiem līderiem. Bombardiera Vugara Askerova vietā atnācis nigērietis Činonso Ofors, kurš iepriekšējās divās spēlēs iesitis trīs vārtus. Raivja Skrebela vietā laukuma vidū atgriezies pieredzējušais Valērijs Afanasjevs, bet aizsardzībā parādījies vēl viens jauns nigērietis Idovu Akintola.

Savstarpējās spēles

Šosezon “Jelgava” izcīnījusi divas sausās uzvaras pār “Daugavpili”. Jelgavā Aivara Emša vārtu guvums atnesa 1:0 panākumu, bet Daugavpilī trīs punktus atnesa Daniila Hvoiņicka un Renāra Rodes precīzie sitieni. Virslīgas čempionātos “Jelgava” ir uzvarējusi 13 no 14 savstarpējām spēlēm. Vienīgais neizšķirts fiksēts 2016. gada 24. augustā Daugavpilī.

Izbraukums

Otro reizi šosezon jelgavnieki aizvadīs maču “Celtnieka” stadionā. Pirmā vizīte noslēdzās ar uzvaru 2:0. Tas kļuva par pirmo Oļega Kubareva panākumu pie “Jelgavas” stūres. Jābilst, ka Kubarevs šosezon Daugavpilī ir uzvarējis arī kā “Riga” FC galvenais treneris.