Svarīga spēle Ventspilī

5. augustā FK “Jelgava” aizvadīs izbraukuma maču pret FK “Ventspils”, kas pēdējā laikā ir uzņēmis apgriezienus un nu ir panācis jelgavniekus gūto punktu ziņā.

Pēdējās trīs SynotTip futbola Virslīgas spēlēs mūsu komandai nav izdevies tikt pie uzvarām [zaudējumi 0:1 pret “Riga” un 1:3 pret “Liepāju/Mogo”, kā arī neizšķirts 1:1 pret RFS]. Pēdējo spēļu neveiksmes pašlaik ierindo “Jelgavu” 4. vietā turnīra tabulā – “Ventspilij” ir tikpat, kamēr 3. vietā esošajai “Riga” par trim punktiem un vienu spēli vairāk. “Jelgavas” un “Ventspils” spēles neveiksminieks riskē nokrist uz 6. vietu tabulā, jo uz papēžiem jau min RFS.

Šonedēļ mūsu komanda pārtrauca darba attiecības ar komandas galveno treneri Aleksandru Kurtejanu. Spēlē pret “Ventspili” komandu vadīs 25 gadus vecais Dāvis Caune, kuram šī nebūs pirmā pieredze pie FK “Jelgava” stūres. 2014. gadā Dāvis pildīja galvenā trenera pienākumus spēlēs pret “Skonto” (1:1) un “Spartaku” (uzvara 1:0), bet 2016. gadā veda komandu kaujā Latvijas kausa finālā (uzvara pār “Spartaku” 1:0) un Virslīgas spēlē pret “Riga” (uzvara 2:1). Asistēs jaunajam speciālista spēlējošais treneris Valērijs Redjko. Par vārtsargu treneri pagaidām paliek Aleksandra Kurtejana tautietis Sergejs Dinovs.

Paredzēts, ka pret “Ventspili” komandas pamatsastāvā atgriezīsies Gints Freimanis, kurš pēdējo reizi starta vienpadsmitniekā devās 2. jūnija spēlē ar “Spartaku”. Šajā mačā vēl nevarēs piedalīties ventspilnieku bieds Gļebs Kļuškins, kurš atgūstas no treniņā gūtā savainojuma.

Pretinieks

FK “Ventspils” šogad atzīmē savu 20. gadu Latvijas futbola elitē. 20 gadu laikā tikai reizi (1997. gadā) tikai reizi Latvijas spēcīgākās līgas goda pjedestāls palika bez Ventspils komandas. Šīs sezonas pirmā puse britu speciālista Pola Ašvorta vadītajai komandai pārvērtās par murgu, ko gan izdaiļoja skaista uzvara Latvijas kausa finālā. Neveiksmes pārcēlās arī uz Eiropu, kur 1. kārtā FKV atzina Islandes “Valur” pārākumu. 3. apļa ievadā ventspilnieki riskēja nokrist uz pēdējo (!) vietu turnīra tabulā, tomēr dzeltenzilie spēja izmantot savas iespējas spēlē pret “Mettu/LU” un izcīnīt uzvaru. Iepriekšējā kārtā Ventspils komanda nolauza labi organizēto “Riga” aizsardzību un svinēja otro panākumu pēc kārtas, kas ļāva apsteigt vēl vienu Rīgas vienību RFS turnīra tabulā. Spēlē pret lauvām divus vārtus guva 19 gadus vecais nigēriešu uzbrucējs Tosins Aijeguns, kuru var uzskatīt par bīstamāko spēlētāju FK “Ventspils” rindās. Tosins ir guvis 8 vārtus Virslīgas čempionātā, no kuriem gan trīs tika noņemti SK “Babīte/Dinamo” izslēgšanas dēļ, kā arī atzīmējies ar vārtiem Latvijas kausa finālmačā.

Savstarpējās spēles

“Ventspils” un “Jelgavas” duelis ir vecākais Virslīgā (ja nepielīdzina Liepājas “Metalurga” spēles 2014. gadā dibinātājam FK “Liepāja”). Virslīgas ietvaros komandas ir tikušās 28 reizes, 13 reizes uzvarot ventspilniekiem, bet deviņas reizes pārāki bija mūsu komandas futbolisti. Jāatzīmē ka pēdējās piecās Virslīgas spēlēs uzvaras allaž ir izcīnījuši jelgavnieki (4:3, 2:0, 2:1, 2:1 un 1:0). Ja pieskaita uzvaru 2015/2016 gadu sezonas kausa pusfinālā (2:0), tad uzvaru sērija par Ventspili nu jau sasniegusi sešas spēles.

Izbraukums

Pēc ilgāka pārtraukuma viesosimies Ventspilī. Tā nu sagadījies, ka 27. maijā uzņēmām ventspilniekus Jelgavas pilsētas svētku ietvaros, bet tagad dodamies uz Ventspili, kur tagad svin pilsētas 727. dzimšanas dienu. Spēle norisināsies Ventspils OC stadionā, kur 2015. gadā skaistā manierē izcīnījām Latvijas kausa trofeju. Tikt līdz Kurzemes otrai lielākai pilsētai var autobusiem no Rīgas stacijas. Ja netiec uz spēli, atceries, ka to tiešraidē varēs vērot Sportacentrs TV kanālā.