Mājās pret jūrmalniekiem

Otrdien plkst. 18:30 futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda savā laukumā uzņems Jūrmalas “Spartaku”. Mačs risināsies kluba sporta bāzē.

21. maijā jelgavnieki aizvadīs jau septīto mājas spēli sezonā. Iepriekš Jelgavā izcīnītas divas uzvaras [par “Ventspili” un “Daugavpili”], reizi spēlēts neizšķirts [pret RFS] un piedzīvoti trīs zaudējumi [pret “Riga”, “Liepāju” un “Mettu”]. Šī būs noslēdzošā mājas spēle pirms pārejas uz Zemgales Olimpiskā centra dabīgo laukumu, kur pirmais mačs paredzēts 15. jūnijā.

Pirms dažām dienām Liepājā pārtrūka aļņu nezaudēto spēļu sērija, kas pirmo reizi kopš 2016. gada sasniedza piecu maču atzīmi. Tagad jārunā par citu – neuzvarēto spēļu – sēriju. Otrajā aplī “Jelgava” trīs reizes spēlēja neizšķirti un vienreiz zaudēja. Pirms 14. kārtas Jelgavas vienība ir viena no trim, kuras otrajā aplī nav tikušas pie uzvarām. Pārējās ir pērnās sezonas medaļnieces “Ventspils” un RFS.

Jelgavnieki ar pozitīvismu var raudzīties uz Virslīgas labāko vārtu guvēju tabulu, kur sestajā vietā šobrīd atrodas uzbrucējs Aivars Emsis. 1998. gadā dzimušais spēlētājs aprīlī un maijā guvis pa diviem vārtiem un ir rezultatīvākais starp Virslīgā spēlējošiem Latvijas futbolistiem. Tāpat Aivars pretendē uz pirmā apļa labākā jaunatnes spēlētāja balvu.

Pretinieks

Jūrmalas “Spartaks” pēc katastrofāla sezonas sākuma sāk krāt punktus un kāpties augšup turnīra tabulā. Iepriekšējās trīs spēlēs Nuncio Dzavetjēri komanda izcīnīja divas uzvaras un nospēlēja neizšķirti pret līdervienību RFS. Pirms mača ar “Jelgavu” jūrmalniekiem bija deviņu dienu pauze, jo “Spartaks” izlaida 13. kārtu.

Jūrmalas vienības sastāvā atvērušies pirms sezonas piesaistītie viesspēlētāji. Uzvaras vārtus pret “Liepāju” guva francūzis Gabriels Šarpentjē, kamēr par komandas līderi laukuma vidū kļuvis kanādietis Ričlords Enins. Rezultatīvi arī jaunie Balkānu futbolisti Nemanja Belakovičs un Tims Vukmaničs, taču nedrīkst piemirst par pieredzējušiem vietējiem spēlētājiem – Edgars Gauračs, Vitālijs Rečickis, Vitālijs Smirnovs un Gints Freimanis, kuram katra spēle Jelgavā ir īpaša.

Savstarpējās spēles

Pirmā apļa mačā abas komandas tikās Kauguru vidusskolas stadionā. Haotiskā spēlē ar Marianu Paharu tribīnēs jelgavnieki svinēja panākumu ar 2:1. Vārtus Zemgales komandas labā guva Aivars Emsis un Dāvis Indrāns, kamēr Jūrmalai vienīgo golu iesita Čikezi Nvaorisa.

2018. gada sezonā “Jelgava” mājas spēlēs pret “Spartaku” nosargāja savus vārtus neskartus. Olainē jelgavnieki uzvarēja ar 1:0, bet ZOC mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirti. Kopumā “Jelgava”, spēlējot savā laukumā, “Spartaku” uzvarējusi četros un zaudējusi piecos mačos.

Mājas spēle

21. maijā “Jelgava” aizvadīs septīto un noslēdzošo šīs sezonas spēli kluba sporta bāzi. Zemgales Olimpiskā centra dabīgais zāliens vēl nav gatavs uzņemt Virslīgas spēles, tāpēc pirmā spēle pilsētas galvenajā stadionā šoreiz notiks vēlāk nekā iepriekšējos gados – jūnija vidū.