Iesitam 0, bet ielaižam 3

SynotTip futbola Virslīgas 16. kārtas spēlē futbola kluba “Jelgava” meistarkomanda savu skatītāju priekšā atzina “Ventspils” vienības pārākumu.

Pēc Slokā piedzīvotās sakāves aļņu galvenais treneris Marians Pahars veica četras izmaiņas sastāvā. Malā palika Andrejs Kiriļins, Daniils Hvoiņickis un Mindaugs Grigarāvičs, kamēr Vjačelavs Jemeļjaņenko spēli vēroja tribīnēs. Aizsardzības malās šoreiz spēlēja 1999. gadā dzimis Ivo Minkevičs un komandas jaunpienācējs Naims Šarifi. Laukuma vidū no pirmajām minūtēm izgāja Daniils Ulimbaševs, bet uzbrukumā centās pierādīt sevi diskvalifikāciju izcietušais Marks Kurtišs.

Mača ievadā bumbu pārliecinoši kontrolēja ventspilnieki, kuru rindās, salīdzinot ar ceturtdienas spēli Eiropas līgā, bija vairākas izmaiņas. Debiju Virslīgā piedzīvoja Portugāles leģionārs Amadu Mendešs un vairākas spēles Togo izlasē aizvadījušais Senams Vomē. Spēlei uzņemot apgriezienu, jelgavniekiem pāris reizes izdevās atrast brīvās zonas sāncenšu aizsardzībā. Bīstamākā situācija radās 20. minūtē, kad Kurtišs atņēma bumbu savā laukuma pusē, pavilka to uz priekšu un atdeva uz izgājienu Guramam Lukavam, kura sekojošais sitiens bija nedaudz par stipru un par neprecīzu. Pēc padzeršanās pauzes puslaika vidū aktivizējās “Ventspils” uzbrukuma līnija, izveidojot vairākas vārtu gūšanas iespējas pēc kārtas. Ja 29. minūtē Vladislavs Kurakins skaistā lēcienā izvilka šķietami neņemamu pretinieka sitienu, tad drusciņ vēlāk arī viņš nebija palīgs, kad izcilā sitiena pozīcijā tika atstāts Mendešs – 0:1.

Pēc ielaistajiem vārtiem pajuka spēle aizsardzība, ko steidza izmanto “Ventspils” uzbrucēji Vasīlijs Pavlovs un Akinjemi Adeleke, burzmā iebakstot bumbu vārtos – 0:2 spēles 36. minūtē. Pirmā puslaika galotni jaudīgi aizvadīja mājinieki, kuriem, būsim objektīvi, bija jāizmanto kaut viens no izveidotajiem momentiem. 41. minūtē Kurtišs tehniski aizskrēja no trim pretinieku aizsargiem, apspēlēja Maksimu Uvarenko, taču nespēja noslēgt šo tik skaisto epizodi ar vārtu guvumu. Vēl pēc brīža pie stūra sitiena izspēles Marks prasmīgi atbrīvojās no sedzējiem un no tuvas distances nespēja ieraidīt bumbu tukšajā stūrī…

Otrā puslaika sākumā “Ventspils” uzbrucējs Adeleke centās pielikt punktu intrigai par spēles uzvarētāju. Trīs reizes SynotTip futbola Virslīgas un UEFA Eiropas līgas labākais vārtu guvējs tika izdevīgā sitiena pozīcijā, taču visos gadījumos aizsita bumbu nedaudz garām vārtiem. Mača 61. minūtē jelgavnieki varēja sodīt nigērieti par momentu neizmantošanu, taču vispirms Uvarenko tika galā ar Lukavas sitienu, vēlāk citam Maksimam – Širjajevam – ar galvu sitot bumbu garām vārtiem. Mača noslēdzošajā daļā ievērojams pārsvars piederēja aļņiem: labs vārtu gūšanas iespējas bija Minkevičam un Lukavam, taču bumba šoreiz negribēja nākt vārtos. Otrā puslaika kompensācijas laikā pretuzbrukumā Adeleke panāca savu un nokārtoja 3:0 uzvaru kurzemniekiem. 19 gadus vecajam uzbrucējam tie bija jau 13 vārti šosezon, kas ir tikpat, cik visai “Jelgavas” komandai.

FK “Jelgava” – FK “Ventspils” 0:3 (0:2)
Vārti: Mendešs 31′, Adeleke 37′ 90+1′
Jelgava: Kurakins – Minkevičs, Širjajevs, Olberkis, Šarifi – Lazdiņš – Kozlovs (Grigarāvičs 79′), Krušatins (Rafaļskis 69′), Ulimbaševs (Hvoiņickis 84′), Lukava – Kurtišs
Galvenais tiesnesis: Ivars Caune