Neizmantojam iespējas un netiekam finālā

“Virslīgas kausa” pusfināla spēlē futbola klubs “Jelgava” ar 1:2 atzina galvaspilsētas RFS pārākumu, vienīgos vārtus gūstot Alanam Siņeļņikovam.

Mačā pret Latvijas izlases futbolistiem bagāto RFS komandu mūsu vienības treneri izšķīrās par spēli ar trīs centra aizsargiem: Valēriju Redjko, Sigitu Olberki (joprojām pārbaudāmā futbolista statusā) un Maksimu Širjajevu. Vidū devās Maksims Rafaļskis, Artis Lazdiņš (pirmo reizi šogad pamatsastāvā), kamēr Andrejs Kiriļins un Alans Siņeļņikovs palīdzēja Vladislavam Kozlovam uzbrukumā.

Spēles pirmajās sekundēs jelgavnieki saņēma aukstu dušu – kļūdai aizsardzībā sekoja neatvairāms Dāvja Indrāna sitiens, rezultātam kļūstot 1:0. “Jelgavas” komanda ātri atguvās no mača sākuma šoka: Alans Siņeļņikovs soda laukuma tuvumā nopelnīja soda sitienu, ko pats skaistā manierē arī realizēja – 1:1!

Līdzīga epizode sekoja dažas minūtes vēlāk (Kaspars Dubra pārkāpa noteikumus pie soda laukuma līnijas), tomēr Edgara Jermolajeva raidītā bumba lidoja krietni pāri vārtiem. Nevar teikt, ka pirmajā puslaikā abas komandas regulāri priecēja skatītājus ar bīstamiem momentiem, priekšroku spēlē ņemot blīvai un organizētai aizsardzībai. 35. minūtē pēc stūra sitiena izspēles labi sita Valērijs Redjko, tomēr pretējā nometnē nevainojams bija Kaspars Ikstens. Neveiksmīga mūsu vienībai izvērtās epizode pirmā puslaika galotnē, kad pie standarta situācijas izspēlēs pazaudējām atlēkušo bumbu, ko Vjačeslavs Isajevs ietrieca vārtu tīkliņā – 1:2.

Pēc pārtraukuma iniciatīva vairāk piederēja “Jelgavas” komandai, kamēr rīdzinieki gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. 61. minūtē izcilu atvairījumu veica Jānis Krūmiņš, glābjot komandu pēc Dmitrija Platonova sitiena. Puslaika vidū jelgavnieki varēja panākt savu pēc stūra sitiena izspēles, taču vārtos sekmīgs bija Ikstens. Jāsaka, ka mača pēdējās 10-15 minūtes pagāja “Jelgavas” zīmē, mūsējiem cenšoties panākt neizšķirtus. Labas iespējas bija Kozlovam, Kiriļinam un Olberkim, tomēr allaž trūka veiksmes uzbrukumu noslēgumā. Gala rezultātā RFS uzvara ar 2:1.

Savu pēdējo spēli “Virslīgas kausā” jelgavnieki aizvadīs 25. martā plkst. 14:00, spēlē par 3. vietu spēkojoties ar “Metta/LU” komandu.

FK RFS (Rīga) – FK “Jelgava” 2:1 (2:1)

Vārti: Indrāns ‘1, Isajevs ’45+1 – Siņeļņikovs ‘8
Brīdinājumi: Dubra, Solovjovs, Jaudzems, Šergelašvili, Savičs – Jermolajevs, Olberkis, Redjko, Kozlovs
FK Jelgava: Krūmiņš – Jermolajevs (Jemeļjaņenko ’68), Širjajevs, Redjko, Olberkis, Grigarāvičs – Kiriļins (Kurtišs ’80), Rafaļskis, Lazdiņš (Nakano ’68), Siņeļņikovs – Kozlovs