Neveiksme pēdējās minūtēs

Virslīgas 4. kārtā jelgavnieki ar 1:2 piekāpās futbola kluba “Liepāja” komandai, izšķirošos vārtus zaudējot mača izskaņā.

5. aprīļa vakarā notikušajā spēlē aļņiem nācās iztikt bez savainotā Ivo Minkeviča. Toties pamatsastāvā atgriezās Dāvis Indrāns, kurš nevarēja piedalīties iepriekšējā mačā pret RFS. Uzbrukuma smailē devās Aivars Emsis, rezervē paliekot Ņikitam Ivanovam.

Komandas galvenajam trenerim Marianam Paharam pašā spēles ievadā vajadzēja veikt korekcijas sastāvā, jo savainojumā iedzīvojās centra pussargs Artis Lazdiņš. Viņa vietā spēlē iegāja Artjoms Vorobjovs, kurš labi sevi parādīja debijas spēlē 3. kārtā. Spēles sākums jelgavniekiem pagalam neizdevās. Saspēle uzbrukumā nesekmējās, kamēr aizsardzībā liepājnieki bieži atrada iespējas sitieniem. Pie reizes “Jelgavas” futbolisti bieži pārkāpa noteikumus [mačā sakrāti 32 (!) sodi], kas palīdzēja “Liepājai” tikt pie vairākām standartsituācijām. Aktīvākais Liepājas komandas rindās bija Jānis Ikaunieks, kurš apdraudēja Germana Māliņa sargātos vārtus, sitot šķērītē, ar galvu un bīstami izpildot tiešo brīvsitienu.

Māliņa vārti tika iekaroti ar ne pārāk spēcīgu brazīlieša Dodo sitienu. Zemgales vienības vārtsargs neveiksmīgi izlaida bumbu caur rokām, ļaujot tai šķērsot vārtu līniju. Tuvāk puslaika izskaņai pāris iespējas radās arī mājiniekiem. Vienā no epizodēm pēc standarta izspēles bumba uz brīdi iesprūda vārtsarga laukumā, liepājniekiem ar grūtībām raidot to projām. Spēles 45. minūtē no distances pamēģināja uzsist Vorobjovs, ar kura raidījumu tika galā “Liepājas” vārtu vīrs Kristaps Zommers.

Otrajā puslaikā spēle bija diezgan līdzīga. Bumba daudz atradās laukuma centra zonā, komandām maz tiekot pie vārtu gūšanas iespējām. Puslaika 9. minūtē liepājnieki savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Džeremiju Fernandesu, kas deva iespēju Iraklijam Bidzinašvili izpildīt 11 metru soda sitienu. Gruzīns spēcīgi sita no sevis kreisajā stūri, raidot bumbu vārtos – 1:1.

Puslaika vidū pēc viena no spēles galvenā tiesneša Aleksandra Anufrijeva strīdīgajiem lēmumiem emocionāls kļuva jelgavnieku treneris Pahars. Par pārlieku emociju izrādīšanu tiesnesis noraidīja Marianu no rezervistu soliņa. Mača galotnē komandas spēlēja uzmanīgi, tomēr viena nesekmīga darbība aizsardzība maksāja “Jelgavai” punktu. Pēc centrējuma no labās malas bumba trāpīja jelgavnieku kapteiņa Renāra Rodes galvu un nonāca pie Dodo, kurš no asa leņķa vienā pieskārienā raidīja apaļo priekšmetu vārtu tālajā stūrī – 1:2. Atlikušajās pāris minūtēs “Liepājas” futbolisti prasmīgi pieturēja bumbu un nosargāja savu pirmo uzvaru sezonā.

FK “Jelgava” – FK “Liepāja” 1:2 (0:1)
Vārti: Bidzinašvili 55′ – Delgado 28′, Dodo 89′
Brīdinājumi: Rode, Lukava, Litvinskis – Spataru
Jelgava: Māliņš – Litvinskis, Rode, Rašo 🇲🇪, Fernandess 🇳🇱 – Biļjans 🇭🇷, Lazdiņš (Vorobjovs 11′) – Bidzinašvili 🇬🇪 (Lukava 🇬🇪 80′), Indrāns, Purperharts 🇳🇱 – A. Emsis (Ivanovs 68′)

Marians Pahars: “Apsveicu “Liepāju” ar uzvaru. Pretinieku redzēja tieši to pašu, ko mēs. Liepājnieki spēles sākumā dominēja laukumā un tas ir jautājums, uz ko es pagaidām nevaru atbildēt. Treneru starpā jāizspriež, kādēļ komanda nebija gatava spēles sākumam. Pirmā puslaika pēdējās 15 minūtēs sniegumu uzlabojām un atgriezāmies spēlē. Sākām veidot vārtu gūšanas izdevības, kuras gan neizmantojām, bet vismaz mums bija iespējas un sākām izdarīt spiedienu. Otrajā puslaikā iznācām krietni labāki un izlīdzinājām rezultātu. Kopš tā brīža spēle bija līdzīga. Vienīgā lieta, ar ko nebiju apmierināts, nevis tādēļ, ka zaudējām, bet tādēļ, jo spēlējām mājās, bija tas, ka pēc 1:1 panākšanas nespēlējām uzbrūkoši. Jā, pretiniekam rastos pretuzbrukuma iespējas, taču mēs spēlējām savās mājās un bija jāmēģina uzbrukt un uzvarēt.”

Nākamā spēle futbola kluba “Jelgava” galvenajai komandai nākamās nedēļas sākumā. 9. aprīlī jelgavnieki dosies uz Kauguriem, kur tiksies ar Jūrmalas “Spartaku”.