No Rīgas bez punktiem

“Optibet” Virslīgas 3. kārtas mačā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda ar 1:2 piekāpās čempionāta līdervienībai RFS. Vārtus jelgavnieku labā guva nīderlandietis Džaneiro Purperharts.

Mačā pret RFS jelgavniekiem nevarēja palīdzēt centra pussargs Dāvis Indrāns, kurš pēc klubu savstarpējās vienošanās šajā sezonā mačos pret rīdziniekiem nepiedalīsies. Tāpat savainojuma dēļ no sastāva izkritis Džaels Eisdens. Izlaidis iepriekšējo kārtu slimības dēļ, starta vienpadsmitniekā atkal devās Ņikita Ivanovs. Rezervē šoreiz palika U21 izlases uzbrucējs Aivars Emsis, toties cits izlašnieks Ivo Minkevičs otro reizi sezonā devās pamatsastāvā. Salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, “Jelgava” 30. martā spēlēja pēc 5-3-2 shēmas ar centra aizsargiem Minkeviču, Renāru Rodi un Momčilo Rašo.

Spēles ievadā iniciatīva piederēja jelgavniekiem. 6. minūtē ļoti labu iespēju izkārtoja Ņikita Ivanovs, kurš epizodes beigās nespēja raidīt bumbu garām bijušajam “Jelgavas” vārtsargam Kasparam Ikstenam. Puslaika vidū sāka pieaugt RFS spiediens. Mājinieki tika pie dažām standartsituācijām, kurās soda laukumā plosījās augumā raženais uzbrucējs Tomašs Malecs. Labs moments bija citam uzbrūkošās līnijas spēlētājam Maksimam Marusičam, kurš sita ar galvu tikai nedaudz garām vārtiem.

RFS turpināja dominēt uz puslaika pašā izskaņā tomēr spēja panākt savu. Artis Lazdiņš pēc kontakta ar pretinieku zaudēja bumbu laukuma vidū, tā nonāca pie Gļeba Kļuškina, kurš aizskrēja uz priekšu un iedeva izcilu piespēli Tomasam Šimkovičam – austrietis meistarīgi pārmeta bumbu pāri Māliņam un izvirzīja mājiniekus vadībā.

Pēc pārtraukuma Minkeviču nomainīja Artjoms Vorobjovs un “Jelgava” atgriezās pie ierastās 4-2-3-1 shēmas. Dublieru komandā sevi labi apliecinājušais Vorobjovs spēlēja uzbrūkoša pussarga pozīcijā. Otrā spēles nogriežņa ievadā aļņiem radās daudz brīvās zonas aizsardzībā, ko pretinieks aktīvi centās izmantot. Spēles 60. minūtē ar rezultatīvu darbību atzīmējās Roberts Savaļnieks, kurš izgāja pa labo malu un no vidējās distances pa augšu raidīja bumbu vārtos – 2:0. Uzreiz pēc iesistajiem vārtiem RFS pieļāva rupju kļūdu aizsardzībā, ļaujot jelgavniekiem atgriezties spēlē. Džaneiro Purperharts izsita bumbu Ikstenam, apsteidza aizsargu un no tuvas distances trieca apaļo priekšmetu tukšos vārtos.

Pie 1:2 rezultāta aļņiem bija dažas patiešām labas iespējas panākt arī izlīdzinājumu. Spēles 76. minūtē standartsituācijas izspēle beidzās ar Rašo sitienu virsū Ikstenam no metra attāluma… Pēc mirkļa spēcīgs un mazliet neprecīzs sitiens padevās Artim Lazdiņam. Aktīvs pie pretinieku vārtiem bija Ņikita Ivanovs, kuram lielu uzmanību pievērsa sāncenšu aizsargi. Galotnē Viktora Litvinska vietā laukumā devās vēl viens uzbrucējs Aivars Emsis. “Jelgavai” spēlējot uz pilnu banku, RFS radās vairākas iespējas pretuzbrukumos, kuras gan rīdziniekiem neizdevās izmantot. Izglābties pēdējās minūtēs jelgavnieki nespēja, piedzīvojot minimālu zaudējumu pret čempionāta līdervienību. Jāmin, ka Džaneiro gūtie vārti kļuva par pirmajiem, kurus “Jelgava” iesita RFS komandai Rīgā.

FK RFS – FK “Jelgava” 2:1 (1:0)
Vārti: Šimkovičs 45+1′, Savaļnieks 60′ – Purperharts 61′
Brīdinājumi: Isajevs, Solovjovs – Biļjans, Purperharts
Jelgava: Māliņš – Litvinskis (Emsis 84′), Minkevičs (Vorobjovs 46′), Rode, Rašo 🇲🇪, Fernandess 🇳🇱 – Biļjans 🇭🇷, Lazdiņš, Bidzinašvili 🇬🇪 (Šarifi 🇷🇺 70′) – Purperharts 🇳🇱, Ivanovs

Marians Pahars: “Šodien gribējām [sasniegt] kaut ko vairāk. Spēlējām ne tik slikti. Pirmais puslaiks diemžēl neizdevās pārāk labs. Viņi savu iespēju izmantoja, bet mēs nē. Spēle bija līdzīga, bet pretinieki, iespējams, bija nedaudz agresīvāki un pārliecinošāki. Kopumā man nav pretenziju pret saviem spēlētājiem.”

Nākamo spēli jelgavnieki aizvadīs 5. aprīlī savā laukumā. Plkst. 19:00 Jelgavas kluba sporta bāzē aļņi uzņems sezonas startā divus zaudējumus piedzīvojušo “Liepāju”.