Noslēgsim pirmo apļi

Virslīgas čempionāta pirmā apļa noslēdzošajā spēlē futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda uzņems BFC “Daugavpils” futbolistus. Spēles sākums kluba sporta bāzē plkst. 16:00.

Nedaudz vairāk kā divu mēnešu laikā paskrējis Virslīgas pirmais aplis, kurā komandas aizvadīja mačus rezerves laukumos ar mākslīgo zālīti. Vairāki negaidīti rezultāti, spēles krīze pērnās sezonas vadošajās vienībās un saspringta cīņa līdz pēdējām minūtēm teju katrā mačā – šie vārdi raksturo čempionāta sākumu.

“Jelgavai” sezonas ievadā nācās saskarties ne tikai ar neobligāti zaudētiem punktiem, bet arī ar vairāku spēlētāju savainojumiem. Pēdējā mačā par “Valmiera Glass”/ViA traumu dabūja uzbrucējs Ņikita Ivanovs. Toties pēc savainojumiem atguvušies Džaels Eisdens un Artis Lazdiņš, kurš iepriekšējā mačā izgāja laukumā uz pāris minūtēm. Drīzumā vajadzētu atgriezties arī holandiešu uzbrucējam Džaneiro Purperhartam.

Aļņu rindās ir divi futbolisti, kuri iepriekš spēlējuši BFC “Daugavpils” sastāvā. Vārtsargs Vladislavs Kurakins [kurš gan šosezon laukumā vēl nav devies] un aizsargs Viktors Litvinskis. Abi futbolisti dzimtā kluba rindas aizvadīja divas pilnās Virslīgas sezonas [2014. un 2015. gadā].

Pretinieks

Daugavpils komanda šobrīd atrodas uz viļņa. Pēdējās divās spēlēs Viktora Moroza padotie tika pie sešiem punktiem: pirms nedēļas daugavpilieši ar 3:2 izbraukumā pieveica “Liepāju”, bet pirms pāris dienām savā laukumā ar 4:1 sakāva “Spartaku”. Abās spēlēs ar diviem vārtiem atzīmējās komandas uzbrukuma līderis Vugars Askerovs, kurš pirms 10 gadiem uzspēlēja “Jelgavā”.

BFC “Daugavpils” pērn uzvarēja 1. līgā, taču starpsezonā necentās veikt kardinālas sastāva izmaiņā. Šosezon pie spēles laika tiek vietējie jaunieši Raivis Skrebels, Dāvis Cucurs, Kirils Iļjins, Ričards Žaldovksis un Verners Zalaks [vēl viens bijušais jelgavnieks]. Vārtos pārliecinoši spēlē ukrainis Daņilo Kučers, bet viduslīnijā lielu darba apjomu paveic kolumbietis Leandro Osa.

Savstarpējās spēles

Virslīgas čempionātā FK “Jelgava” un BFC “Daugavpils” savā starpā tikās 12 reizes un 11 no tām uzvaru izcīnīja jelgavnieki. “Jelgava” ir viena no trim Virslīgas komandām, ko daugavpilieši savā Virslīgas vēsturē nav mācējuši pieveikt. Turklāt 12 spēlēs pret jelgavniekiem Latgales futbolisti spējuši gūt tikai trīs vārtus.

Mājas spēle

Spēle pret BFC “Daugavpils” kļūs par piekto futbola kluba “Jelgava” sporta bāzē. Līdz ar šo maču noslēgsies akcija, kas tikai rīkota kopā ar sporta preču veikalu Xsports. Pārtraukumā notiks izloze, kur noskaidrosies laimīgais velosipēda ieguvējs.

Tāpat spēles laikā varēs iegādāties #ManIrMīļākā magnētiņus un uzlīmītes, tādējādi papildinot FK “Jelgava” atribūtikas kolekciju. Drīzumā būs pieejami arī #ManIrMīļākā krekli.