Oļegs Kubarevs – meistarkomandas treneris

Šodien par futbola kluba “Jelgava” galveno treneri apstiprināts baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs.

Pēc nesekmīgas Virslīgas 16. kārtas spēles pret “Mettu” lēmumu atkāpties no amata pieņēma Marians Pahars, kurš komandu vadījis precīzi gadu. Tomēr ar Marianu tika panākta vienošanās, ka treneris vēl kādu brīdi paliks komandā, kamēr klubs neatradīs jaunu galveno treneri.

Pahara vadībā Jelgava 8. jūnijā aizvadīja pārbaudes spēli Borisovā, kur ar 2:0 pieveica valsts čempioni BATE komandu. Vārtus jelgavnieku labā guva pārbaudē esošais brazīlietis Ariels Silva un gruzīns Iraklijs Bidzinašvili. Taču tagad sadarbība ar bijušo nacionālās izlases treneri ir pārtraukta. Kopā ar Paharu treneru štābu pametis Andrejs Kaļiņins, kamēr Dāvis Caune, Aleksandrs Cauņa un Sergejs Diguļovs turpinās darbu Jelgavas klubā.

Mariana Pahara vadībā FK “Jelgava” aizvadīja 32 spēles Virslīgas čempionātā, tajās izcīnot septiņas uzvaras [divreiz pret “Mettu” un “Valmieru”, pa reizei pret “Ventspili”, “Spartaku” un “Daugavpili”], piecas reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot 20 zaudējumus. Kluba vārdā pateicamies Marianam un Andrejam par ieguldīto darbu un novēlam panākumus nākotnē.

Par jauno komandas galveno treneri kļuvis 53 gadus vecais baltkrievs Oļegs Kubarevs. 2016. gadā Kubarevs kopā ar Jūrmalas Spartaku sensacionāli izcīnīja Virslīgas čempionu titulu. Jābilst, ka Kubareva treneru štābā toreiz bija arī esošas FK “Jelgava” sporta direktors Sergejs Golubevs. “Par Oļegu varu pastāstīt tikai to labāko, jo Jūrmalā izdevās izveidot ļoti saliedētu kolektīvu,” saka sporta direktors, piebilstot, ka Kubareva treneru štābam drīzumā pievienosies vēl trīs baltkrievu speciālisti. Trešdienas treniņā jau piedalījās viens no viņiem – Pāvels Jevsejenko.

Oļegs Kubarevs savā trenera karjeras laikā strādājis Baltkrievijas, Moldovas un Latvijas komandās. 2011. gadā ar “Gomel” komandu Kubarevs izcīnīja Baltkrievijas kausu, bet 2014. kļuva par Moldovas kausa ieguvēju ar “Zimbru” komandu. Latvijas kausu baltkrievam liedza izcīnīt Jelgava, kas 2016. gada finālā ar 1:0 apspēlēja Kubareva Spartaku.

Jābilst, ka šo sezonu Oļegs Kubarevs sāka kā “Riga” FC galvenais treneris, taču ilgi savā amatā nenoturējās. Pēc četrām spēlēm pie rīdzinieku stūres sadarbība ar baltkrievu speciālistu tika pārtraukta.