Otrā sezonas daļa

26. jūnija vakarā ar maču pret “Riga” FC jelgavnieki uzsāks “Optibet” futbola Virslīgas čempionāta trešo apli. Mača sākums “Skonto” stadionā plkst. 20:00.

Sacensību otro apli “Jelgava” aizvadīja visvājāk starp visām Virslīgas komandām. Astoņās spēlēs iekrāti seši punkti, kas atmeta aļņus no 5. vietas [pozīcijas pēc pirmā apļa] uz pēdējo. Tiesa, konkurenti tālu prom nav aizskrējuši un no, piemēram, sestās vietas “Jelgavu” pašlaik šķir tikai pieci punkti.

Pirms nedēļas atvērās vasaras transfēru un pāreju logs. Jau ziņojām, ka Jelgavas komandas sastāvā atgriezies Artis Jaudzems. Tāpat jāmin, ka jaunatnes komandu papildinājis SK “Super Nova” audzēknis Toms Lamša. Komandu savukārt atstājuši malējais pussargs Naims Šarifi [beidzies viena gada līgums] un Vsevolods Čamkins, kurš šosezon aizvadījis piecas spēles jelgavnieku rindās. Tāpat atgādināsim, ka šovasar īres līgums beidzās Kipras AEL piederošiem spēlētājiem Momčilo Rašo un Stilianosam Panteli.

Mačā pret “Riga” pēc diskvalifikācijas izciešanas varēs piedalīties Džeremijs Fernandess, kurš sezonas gaitā no labās malas aizsarga pārkvalificējies par centra aizsargu. Dublieru čempionātā spēļu praksi ieguvis Andris Krušatins, kurš ir ļoti tuvu tam, lai atgriezties laukumā arī Virslīgas līmenī. Spēlē pret “Daugavpili” pirmo reizi pēc ilgākas pauzes laukumā redzējām Džaneiro Purperhartu un Ņikitu Ivanovu, kas dod jaunajam komandas galvenajam trenerim plašākas iespējas sastāva izvēlē.

Pretinieks

“Riga” FC šobrīd atrodas Virslīgas čempionāta vadībā un uzvaras gadījumā var palielināt savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju RFS līdz sešiem punktiem. Lauvas uzvarējuši četrās no piecām iepriekšējām Virslīgas spēlēm. Īpaši jaudīga bija uzvara pār 3. vietas īpašnieci Jūrmalas “Spartaka” vienību, ko rīdzinieki sakāva ar 6:1.

Spēlē pret “Spartaku” galvaspilsētas komandas rindās paguva debitēt trīs jaunpienācēji – ukraiņu uzbrucējs Romans Debelko, norvēģis Abdisalams Ibrahims un Deniss Rakels, kurš atgriezies komandā pēc pusgada pauzes. Pēc diskvalifikācijas šī vakara spēlē varēs piedalīties Tomislavs Šaričs, kurš kopā ar Štefanu Paniču veido līgas labāko centra pussargu pāri. Uzbrukumā jaunus apgriezienus uzņēmuši brazīlietis Felipe Brizola un polis Kamils Bilinskis.

Savstarpējās spēles

“Riga” un “Jelgava” šosezon tikušās divas reizes. Virslīgas sezonas atklāšanas mačā rīdzinieki, pateicoties Alekseja Višņakova vārtu guvuma, izcīnīja minimālu uzvaru. Zīmīgi, ka šo maču apmeklēja esošais “Jelgavas” galvenais treneris Oļegs Kubarevs, kurš tajā brīdī gatavojās pārņemt “Riga” FC komandas vadības grožus. Otrā apļa mačā Rīgas vienību vadīja Mihails Koņevs. Aivara Emša vārtu guvums palīdzēja jelgavniekiem izcīnīt neizšķirtu un pārtrauca Koņeva fantastisko sēriju [10 uzvaras 10 spēlēs kā “Riga” FC pagaidu trenerim].

Virslīgas čempionātā “Riga” ir uzvarējusi deviņās no 14 savstarpējām spēlēm. Jau tagad var apgalvot, ka komanda, kas tikai 2016. gadā debitēja augstākajā līgā, kļuvusi par jelgavnieku visu laiku neērtāko pretinieku. Pēdējā uzvara pār “Riga” FC izcīnīta 2016. gada rudenī, kad Andreja Perepļotkina vārtu guvums mača galotnē ļāva “Jelgavai” svinēt minimālu uzvaru un palikt sacīkstē par čempionu titulu, ko beigās izcīnīja Kubareva “Spartaks”.

Izbraukums

Mačs pret “Riga” FC risināsies valsts galvenajā futbola stadionā. “Skonto” stadions šogad piedzīvo lielas pārmaiņas – tiek renovētas ģērbtuves, administratīvās telpas, kā arī maijā “izaudzis” jauns un kvalitatīvs dabīgā seguma laukums. Jāmin, ka “Skonto” stadions jelgavniekiem vēsturiski bijis īpašs, jo tieši šeit tika izcīnīta pirmā Latvijas kausa trofeja. Tiesa, jau trīs gadus “Jelgava” nav spējusi izcīnīt uzvaru šajā sporta objektā. Pēdējo reizi panākums šeit svinēts 2016. gada Latvijas kausa 1/8 finālā, kad pagarinājumā izdevās pieveikt 1. līgas vienību “Skonto”.