Otro apli sāks pret “Tukumu”

26. jūlijā FK “Jelgava” savā laukumā uzņems Virslīgas čempionāta debitanti FK “Tukums 2000″/TSS. Spēles sākums plkst. 16:00.

Čempionāta pirmo apli jelgavnieki pabeidza 7. vietā, apsteidzot “Daugavpili”, “Mettu” un “Tukumu”. Zīmīgi, ka komandu izkārtojums Virslīgas tabulā ir teju identisks tam, kāds bija 2019. sezonas izskaņā. Vienīgā atšķirība – “Valmiera” apsteigusi “Ventspili” cīņā par 3. vietu.

Pēc pirmā apļa komandu pametuši divi Nigērijas futbolisti Emeka Bazils un Alekss Ogundži. Abi spēlētāji atradās īrē no RFS, kas tagad Bazilu un Ogundži izīrējusi “Tukumam”. Nostiprināties FK “Jelgava” sastāvā Bazils un Ogundži nespēja. Futbolisti pāris reizes devās uz maiņu, neizceļoties ar rezultatīvām darbībām laukumā.

Pretinieks

FK “Tukums 2000″/TSS piedzīvo debiju Virslīgas čempionātā. Pirmajās deviņās spēlēs Jurģa Kalna vadītā vienība piedzīvoja septiņus zaudējums un divreiz spēlēja neizšķirti. Tukumnieki spēja izcīnīti punktus izbraukuma spēlēs Jūrmalā un Liepājā. Jābilst, ka abos mačos debitanti atradās vadībā, Liepājā izlaižot uzvaru 85. minūtē.

Līdz ar pāreju periodu sākumu “Tukums” piedzīvojis lielas izmaiņas sastāvā. Komandu pametuši līderi Edgars Žarskis un Romāns Mickevičs, kuri pievienojušies Jūrmalas “Spartakam”. Pretī tukumnieki ieguva jūrmalniekus Vladislavu Kapustinu, Jāni Krautmani un Pemu Daljopu. No RFS uz Tukumu devās Bazils, Alekss un lietuviešu aizsargs Jons Skinderis. Savukārt “Liepāja” debitantei iedevusi Maksimu Sidorovu.

Savstarpējās spēles

Pirmā apļa mačā jelgavnieki izcīnīja smagu uzvaru ar 2:1. Pirmajā puslaikā Daniils Hvoiņickis kuriozā veidā ieraidīja bumbu savos vārtos. Pēc pārtraukuma aļņi radīja pamatīgu spiedienu, kas vainagojās divos vārtu guvumos mača izskaņā. Ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās ukraiņu Jurijs Golubka un Jurijs Zaharkivs.

Ja skaita sešas spēles 1. līgā un šogad notikušo maču Virslīgā, tad jāatzīmē, ka Jelgavas un Tukuma klubu dueļos abas komandas vienmēr guvuši vārtus. “Jelgava” izcīnījusi uzvaru piecos mačos, bet vēl divas spēles noslēgušas neizšķirti.

Mājas spēle

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs šodienas maču klātienē drīkstēs vērot 300 skatītāji. Ierobežojumi neattiecas uz spēles dalībniekiem, klubu pārstāvjiem, akreditētām personās un tiem, kuri atrodas aiz žoga. FK “Jelgava” aicina līdzjutējus ierasties laicīgi, lai neradītu drūzmēšanos pie biļešu kasēm.