Ozolniekos nesagatavo laukumu, dublieriem 0:3

Ļoti nepatīkamu brīdi svētdien, 15. maijā, piedzīvoja futbola kluba «Jelgava» dublieru komanda. Pēc pirmajām septiņām spēlēm Latvijas futbola Virslīgas dublieru čempionātā jelgavnieki bija augstajā otrajā vietā, bet otrais aplis iesākts ar tehnisko zaudējumu 0:3, futbolistiem nemaz laukumā neizejot. 21. maijā dublieriem spēle Ventspilī.

Tehniskā zaudējuma iemesls pagalam bēdīgs…Kā zināms, tad visu svētdienas rītu ļoti spēcīgi lija, un Ozolnieku stadiona darbinieki nespēja novilkt laukumā līnijas. Tādējādi laukums netika sagatavots atbilstoši tam, lai tur varētu aizvadīt dublieru čempionāta spēli, un Jelgavas komandai piešķirts zaudējums ar 0:3. Pirmajā aplī pret Rīgas Futbola skolas otro komandu jelgavnieki bija izspēlējuši neizšķirtu 1:1, un savā laukumā bija gatavi cīnīties par uzvaru, taču šoreiz līdz cīņai netika.

Kā stāsta futbola kluba «Jelgava» dublieru komandas otrais treneris Gatis Mašals, tad komanda gatavošanos sākusi 2015. gada decembrī, un kopš tā brīža kopā ar galveno treneri Dāvi Cauni Jelgavas vienība nopietni gatavota, lai šosezon pacīnītos par augstākajām vietām. Komandas kodolu galvenokārt veido 1999. gadā dzimušie puiši, tāpat sastāvā ir trīs vienu gadu jaunāki futbolisti, pāris 20 un 21 gadu veci futbolisti, kā arī vairāki jaunie futbolisti no Rīgas reģiona, kuri sastāvam piesaistīti pirmssezonas laikā. Treniņus komanda aizvadīja Jelgavā un Olainē.

«Pirms sezonas treniņu process gan no organizatoriskā, gan no pedagoģiski metodiskā viedokļa vērtējams tiešām labi, mērķis ir strādāt profesionālā līmenī ar jaunajiem futbolistiem, darba procesu maksimāli adaptēt virslīgas komandas standartiem. Taču ar vienu lielu atšķirību – jaunie audzēkņi nesaņem algu par to. Pirms pašas sezonas izvirzījām sev mērķi Dublieru čempionātā cīnīties par uzvaru katrā spēlē un sezonas beigās ieraudzīt pašiem sevi tabulas augšgalā, nevis apakšā kā tas bija jau ierasts pēdējos gadus,» tā posmu pirms sezonas starta komentē Mašals.

«Skaidrs, ka uz pašām spēlēm tiek pieaicināti vairāki Virslīgas spēlētāji, kuri iepriekšējajā dienā, nav guvuši vajadzīgo spēļu praksi meistarkomandas sastāvā. Treneru vērtējumā sezona iesākta adekvāti, rezultātu ziņā varētu vēlēties vēl nedaudz labāku ainu (tas vairāk attiecināms uz spēli pret Liepāju, kur tikai pēdējās septiņās minūtēs paši savas neuzmanības dēļ pazaudējām punktus) un spēli pret «Mettu», kur sava veida nedrošības dēļ palikām pie 0:0 rezultāta, daļēji norakstām to uz pāriešanu uz dabīgo zālienu, pirms tam bijām uz dabīgā laukuma trenējušies tikai pirms spēles dienā,» turpināja Gatis.

«Tomēr galvenokārt pozitīva aina iezīmējas tajā, ka vairāki no jaunajiem spēlētājiem pēdējā pusgada laikā ir piedzīvojuši milzīgu progresu un jau tagad ir stabili Dublieru komandas pamatsastāva spēlētāji neskatoties uz to cik spēlētāju nāk no Virslīgas komandas uz kādu konkrēto spēli. Ir jau daži spēlētāji, kuri pavisam reāli sava parādīta snieguma dēļ var pretendēt uz iespēju jau vasaras periodā sākt trenēties ar Virslīgas komandu un kas zina, iespējams, jau parādīties kādā spēlē laukumā arī meistarkomandas ietvaros.

Kopumā uzskatām, ka galvenais Dublieru komandas mērķis – audzināt jaunos futbolistus meistarkomandai tiek pildīts , kā arī pakārtotais mērķis – izveidot spēcīgu kolektīvu un reāli konkurēt ar vadošajām Dublieru komandām vismaz pēc pirmā apļa ir izpildīts. Kā ar to veiksies tālākajos trīs apļos, skatīsimies!» noslēgumā piebilst Mašals. Neskatoties uz zaudētajiem trim punktiem, arī pēc astoņiem nospēlētiem mačiem jelgavnieki ar 14 punktiem vismaz pagaidām saglabā otro vietu, atpaliekot tikai no Liepājas futbolistiem.

Nākamais mačs Dublieru čempionātā Jelgavas futbolistiem paredzēts 21. maijā, dienu pirms meistarkomanda Slokā aizvadīs Latvijas kausa izcīņas finālspēli, pret Ventspils dublieriem, kuri šogad ir pastarīši, laukumā allaž sūtot gados ļoti jaunu sastāvu.