Pahars pret Starkovu: 1. sērija

17. maijā futbola kluba “Jelgava” galvenā komanda dosies uz Liepāju, kur plkst. 19:00 aizvadīs spēli pret Aleksandra Starkova vadītiem liepājniekiem.

Aļņi nezaudē jau piecās spēlēs pēc kārtas, kas ir garākā bezzaudējumu sērija kopš 2016. gada sudraba sezonas. Šajos piecos mačos gūta tikai viena uzvara, toties trīs reizes izdevās nosargāt savus vārtus neskartus. Ar 13 punktiem jelgavnieki atrodas turnīra tabulas 5. vietā, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējās spēlēs apsteidzot “Ventspili” un Jūrmalas “Spartaku”.

Pirms mača pret “Liepāju” divu spēļu diskvalifikāciju saņēma Dāvis Indrāns. Pussargs izlaida maču pret RFS četru dzelteno kartīšu dēļ, taču ekspertu komisija uzskatīja, ka Indrāns savu ceturto brīdinājumu dabūja apzināti, jo tāpat nevarētu spēlēt pret RFS klubu savstarpējās vienošanās dēļ.

17. maija vakarā pirmo reizi sāncenšu statusā satiksies Marians Pahars un Aleksandrs Starkovs. Petrovičs vairākus gadus bija Mariana treneris “Skonto” klubā un Latvija nacionālajā izlasē. Pēc futbolista karjeras beigām Pahars pievienojās Starkova treneru štābam tajā pašā “Skonto”, bet vēlāk jau pats Pahars pasauca Starkovu uz nacionālās izlases treneru štābu kā konsultantu.

Pretinieks

Jaunā trenera vadībā “Liepāja” paguva aizvadīt divas spēles – 0:0 pret RFS un 0:1 pret Jūrmalas “Spartaku”. Pēc sešām neuzvarētām spēlēm [kluba antirekords] liepājnieki nokrita uz pēdējo vietu Virslīgas turnīra tabulā. Komandu sezonas gaitā vājā savainojumu, taču diez vai tas ir pietiekams slikto rezultātu attaisnojums prasīgajai Liepājas publikai.

Par komandas līderi vēl pie iepriekšējā galvenā trenera Gordona Janga kļuva Jānis Ikaunieks. Latvijas izlases pussargam šosezon izdevās gūt skaistus vārtus Kurzemes derbijā Ventspilī un piedalīties vēl pāris vārtu guvumos. Priekšējā līnijā liepājnieki joprojām cer uz brazīlieti Dodo, argentīnieti Aleksisu Delgado [abi guva vārtus 1. apļa spēlē pret Jelgavu] un moldāvu Danu Spataru. Tāpat jāatzīmē, ka sastāvā pēc savainojuma izārstēšanas ir atgriezies Mārtiņš Ķigurs.

Savstarpējās spēles

“Liepāja” uzvar “Jelgavu” jau piecos mačos pēc kārtas. Šīs sezonas ievadā liepājnieki bija pārāki ar 2:1, FK “Jelgava” sporta bāzē gūstot savus pirmos vārtus sezonā. Jelgavnieku rindās minētajā spēlē ar vārtu guvumu izcēlās Iraklijs Bidzinašvili. Līdz šim pēdējo uzvaru pār “Liepāju” aļņi izcīnīja 2017. gada 25. septembrī, kad Gļeba Kļuškina supervārti ļāva pārtraukt ilgstošu neveiksmju sēriju. No tās spēles dalībniekiem “Jelgavas” sastāvā palicis tikai Valērijs Redjko, kamēr liepājnieku rindās šobrīd ir četri futbolisti, kuri piedalījās 2017. gada mačā.

Izbraukums

Otro reizi šosezon “Jelgava” spēlēs Kurzemē un otro reizi – uz dabīgā seguma laukuma. Liepājnieki uz “Daugavas” stadiona zāliena pirmo reizi uzkāpa pirms divām nedēļām, kad uzņēma līdervienību RFS. Ieeja uz FK “Liepāja” mājas spēlēm līdz šim bijusi bez maksas un nekas neliecina par to, ka 17. maijā “cenu politika” šajā jautājumā mainīsies.