Pārbaudes spēļu cikls turpinās

10. februārī futbola klubs “Jelgava” aizvadīs kārtējo pārbaudes spēli šoziem, Gargždu stadionā tiekoties ar Lietuvas augstākās līgas debitanti “Palangu”.

Tieši pēc mēneša startēs pirmā “Virslīgas kausa” izcīņa, kas liks pirmssezonas sagatavošanās posmam iziet finiša taisnē. Februārī turpinās standartā ziemas rutīna, kad aktīvi tiek strādāts pie komandas komplektēšanas sezonai. Šonedēļ pastiprinājām treneru štābu ar pieredzes bagāto vārtsargu treneri Sergeju Diguļovu. Tāpat oficiāli parakstījām līgumu ar “Jelgavas” futbola kluba spožāko uzbrucēju Vladislavu Kozlovu.

Tuvākais mačs pret “Palangu” būs kārtējais solis pretī Virslīgas čempionāta sākumam. Pēc Ginta Freimaņa, Mārča Oša, Ante Bakmaza un Endija Šlampes aiziešanas meklējam spēcīgu pastiprinājumu aizsardzības līnijā. Šonedēļ pārbaudē atrodas aizsargi no Krievijas, Serbijas un Horvātijas, kuri cenšas atstāt iespaidu uz galveno treneri Raviļu Sabitovu. Tāpat cenšamies veicināt konkurenci, meklējot spēlētājus arī citās līnijas. Laiks vēl ir, līdzjutējiem jābūt pacietīgiem un jāseko jaunumiem mūsu mājaslapā, kā arī Facebook, Twitter un Instargram kontos.

Pretinieks

Notikumiem bagāta ziema arī mūsu aktuālajiem pretiniekiem no latviešiem iemīļotā vasaras kūrorta Palangas. Vairākas izmaiņas sastāvā, pārbaudes spēļu birums (to skaitā arī pret Latvijas klubiem), bet pats svarīgākais – iegūta Lietuvas A līgas licence, kas ļauj piedalīties 2018. gada čempionātā.

Šoziem palangieši paspēja aizbraukt ciemos pie abiem Kurzemes klubiem: Liepājā zaudējums 0:3, kamēr Ventspilī klājās smagāk – 1:5. Starpsezonā Lietuvas līgas jaunpienācēji paguva pastiprināties ar dažiem vietējiem futbolistiem, taču viņu uzvārdi diez vai kaut ko izteiks Latvijas futbola līdzjutējam. Kopumā jāsaka, ka aktuālais “Palangas” sastāvs nav bagāts ar skaļiem vārdiem vai kolorītiem leģionāriem. Varam izcelt 1992. gadā dzimušo spēlētāju Mantu Perepļotovu, kurš, pēc uzvārda spriežot, ir Lietuvas versija Andrejam Perepļotkinam.

Ja skatās “Palangas” futbola kluba vēsturi, tad jāmin, ka esošajā variantā klubs piedzima 2010. gadā. Uzreiz triumfējot Lietuvas 3. pēc spēka līgā, “Palanga” iesprūda valsts otrajā spēcīgākajā čempionātā. 2016. gada izskaņā kūrorta pilsētas pārstāvji izcīnīja tiesības piedalīties pārspēlēs par tikšanu augstākajā līgā, kur sīvā cīņā piekāpās internacionālajai “Utenis” vienībai. Pērn sīvā cīņā ar Gargždu “Banga” izdevās izraut 1. vietu čempionātā, nodrošinot ceļazīmi augstākajā sabiedrībā.

Izbraukums

Lai arī sezonas laikā “Palanga” spēlēs 1000 skatītāju vietu ietilpīgajā Palangas pilsētas stadionā, šodienas mačs risināsies Gargždu stadionā, kas atrodas vien 40 kilometru attālumā no kluba mājvietas. Līdz novada lielākajai pilsētai Klaipēdai no Gargždiem divreiz īsāks ceļš. Vietējais stadions atbilst visiem UEFA kritērijiem un pēc rekonstrukcijas, kas notika 2011. gadā, var sapulcināt līdz pat 2500 futbola entuziastu. Ikdienā spēles šeit aizvada “Banga” vienība.